Mähi oma jalad fooliumisse ja oota 1 tund. See, mis juhtub, üllatab Sind.


Foto: Järgnevalt saad teada, kuidas lihtsalt leevendada nohu, liigese valu ja naha põletusi. Artikkel avaldatud: 30.10.2023, 3:10.

Foolium leiab koduses majapidamises kasutust eelkõige köögis. Nii küpsetamisel kui ka toiduainete säilitamise eesmärgil.

Küpsetamise koha pealt on leitud, et fooliumi kuumutamisel imendub alumiinium toitu, mis võib kahjustada tervist ja seetõttu tuleks vältida fooliumit küpsetamisel.Kui fooliumit ei kuumutata, siis see on tervisele täiesti ohutu. Järgnevalt saad huvitavaid fooliumi kasutusalasid, mis vastupidiselt kuumutamisele, on tervisele kasulikud.

Leevendab külmetushaigusi

Nohu on tavapärane just praegusel aastaajal ja võib olla vägagi tüütu. Põhjuseks on eelkõige külmetumine ning raviks tuleb hoida end soojas, eriti jalgu. Siinkohal võime abi saada fooliumist.

Mähi oma jalgade ümber 5 – 7 kihti fooliumit ja jäta mähis üheks tunniks. Fooliumil on hea võime hoida sooja ja lisaks on põletikuvastase toimega. See soojendab jalad kiirelt ning leevendab külmetushaiguste sümptomeid.

Leevendab väsimust

Kõrge stressitase kurnab ja muudab inimese väsinuks. Taasta oma energia, lõigates mõned fooliumiribad ja pane need sügavkülma. Kui ribad on piisavalt maha jahtunud, siis pane nad omale näo peale nagu mask.

Leevendab põletuse valu

Uuringute kohaselt on foolium väga tõhus naha põletuste vastu. Põletada saanud koht puhastada veega ja kuivatada. Kanda peale põletikuvastane salv või kreem ning katta marli või steriilse sidemega. Seejärel mähkige põletushaav fooliumiga.

Tohib kasutada ainult kergemate põletushaavade puhul ja alles siis, kui põletushaav on korralikult puhastatud ja maha jahutatud. Maha jahutamiseks hoia põletada saanud kehaosa 10 – 15 minutit voolava jaheda vee all. Ära kasuta jääd.

Raskemate põletuste korral ei tohi haavale kanda ühtegi salvi, õli, kreemi jms. Alustada haava jahutamist ja olenevalt põletuse ulatusest ja raskusest kutsuda kiirabi või pöörduda ise traumapunkti. Fooliumit võib kasutada ainult kergemate põletuste korral, mis teevad tüütut valu.

Leevendab liigesevalu

Kui põed liigesevalu, mähi valutav kehaosa fooliumisse ja tunned end varsti paremini.

Soovid soojust peegeldavat fooliumit? Siis KLÕPSA SIIN ja kirjuta otsingusse FOOLIUM.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!