Maailma kõvemad mehed, kelle kõrval Chuck Norris kahvatub


Foto: Polaaruurija Leonid Inanovits Rogozov tegemas iseendale pimesoole operatsiooni. Artikkel avaldatud: 08.10.2020, 7:47.

LEONID INANOVITS ROGOZOV

leonidLeonid Inanovits Rogozov oli arst, kes võttis osa Nõukogude Liidu Antarktika ekspeditsioonist aastatel 1960-1961. Ühtlasi oli ta ainus arst terves baasis.

1961. aasta 29. aprillil jäi Rogozov haigeks. Tal oli väike palavik, oksendas, nõrkusehood ja valud kõhus. Ükski ravim ei aidanud.

30. aprillil kõik märgid viitasid, et tegu on pimesoolepõletikuga ning Rogozov vajab koheselt operatsiooni. Lähim arst oli 1600 kilomeetri kaugusel ning väljas valitsesid julmad ilmastikuolud, mis välistas abi saabumise lähiajal, siis ei jäänud Rogozovil muud üle, kui operereerida iseennast.

Operatsioon hakkas 30. aprilli õhtul kell 22.00 ning teda abistasid autojuht ja ilmastikuteadlane, kes andsid talle vajalike riistu ning hoidsid peeglit. Vaatamata tuimestusest tekkivatele nõrkushetkedele sai operatsioon läbi keskööks ning oli edukas. Arst paranes nädalaga ning kahe nädala pärast naases oma igapäeva rutiini juurde.

Järgmise kõva mehe kohta lugemiseks vajuta nupule JÄRGMINE.