Ananassi ja selle saaduste s.h. ananassimahla positiivsed omadused Sinu tervisele


Foto: Ananassi viljad. Ananassi vilju süüakse värskelt, küpsetatult, konserveeritult ja mahlana. Viimane on kõige mugavam viis tarvitada ananassi, sealjuures saades kõik kasulikud omadused, mida ananass sisaldab. Järgnevalt saad teada, mis juhtub Su tervisega, kui tarbid regulaarselt ananassimahla. Artikkel avaldatud: 16.01.2017, 18:26.


Ananass on omapärase ja suisa kummalise välimusega troopiline rohttaim, millel on lisaks väga headele maitseomadustele ka väga tugevad tervist toetavad ja turgutavad omadused.

Ananass sisaldab rikkalikult vitamiine ja ensüüme, mis aitavad leevendada ja vältida erinevaid haigusi, põletikke ja tugevdavad tervist. Selleks, et ananassi kasulikust toimest osa saada, piisab ainuüksi ananassimahla joomisest.

Järgnevalt toomegi 5 kasulikku omadust, mida annab regulaarne ananassimahla tarbimine.

Ananass kaitseb põletike ja sooleparasiitide eest

Ananass sisaldab ensüümi nimega bromelain. Bromelain aitab vähendada põletikku ja eemaldada organismist erinevaid põletikutekitajaid. Lisaks bromelain kaitseb ka sooleparasiitide eest.

Bromelaini parasiitidevastane toime on nii tugev, et kui parasiitidesse nakatunud inimene joob suurtes kogustes ananassimahla, siis see võib parasiidid tappa ja kehast väljutada. On ka teada, bromelain parandab seedimist ja aitab vältida seedetrakti häireid.

Ananass kiirendab ainevahetust ja aitab langetada kaalu

Ananassimahla joomine vähendab isusid ja eelkõige magusaisu. Põhjuseks on ananassis leiduv tiamiin, mis muudab süsivesikud kiiresti energiaks ja kiirendab ainevahetust. Juba ainuüksi 1 klaas ananassimahla kustutab nälja ja hoiab teid snäkkimast.

Ananass parandab kilpnäärme talitlust

Lisaks eelmainitud tiamiinile ja bromelainile sisaldab ananass ka joodi. Inimesed, kellel on kilpnäärmega probleeme, siis ananassimahl on looduslik viis turgutada kilpnääret. Seda nii ananassis leiduva joodi kui ka põletikuvastase toime tõttu.

Ananass annab parema nägemise ja valgemad hambad

Ananassimahla regulaarne joomine kaitseb hambaid ja aitab neid hoida kaugem valgemana. Samuti leidub ananassis A-vitamiini ja beeta-karoteeni, mis aitavad vältida vananemisega seotud nägemishäireid.

Ananass kaitseb vigastuste eest

Ananass on ka hea kaaliumi allikas. Kaalium aitab stabiliseerida organismi elektrolüütide taset. Tarbides regulaarselt kaaliumi, esineb füüsilise tegevuse aeg vähem krampe, mis omakorda vähendab vigastuste tekke riski.

Kuidas teha kodus mõnusat ja tervislikku ananassijooki?

Lõika värske ananass sektoriteks ja sektorid omakorda neljaks. Seejärel eemalda koor ja pane lõigatud tükid kannu ning täida kann veega. Võib kasutada tavaliset kui ka gaseeritud vett, vastavalt maitsele. Kui soovid lahjendamata ananassimahla, siis kasuts mahlapressi.’

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!