See ongi põhjus, miks peaksid ostma ainult selliseid banaane ja nende kasulik toime


Foto: Kindlasti oleme märganud, et osad inimesed proovivad leida kõige erkkollasemaid ja ilma plekkideta banaane. Kui nad arvavad, et need on parimad banaanid, siis nad eksivad. Järgnevalt saad teada, milliseid banaane osta ja banaanide kasulikkuse. Artikkel avaldatud: 23.04.2017, 10:00.

Reeglina arvatakse, et pruunide laikudega banaanid on riknenud või hakkavad kohe-kohe riknema ning ei ole enam värsked, aga tegelikult, mida rohkem on pruune täppe banaanidel, seda küpsema, maitsvama ning ühtlasi ka tervislikuma viljaga on tegemist.

Kollased, ilma plekkideta viljad on veel toored ning neid ostes peaksid nad toatemperatuuril mõned päevad järelvalmima. Olgu öeldud, et banaanid pannaksegi meie poole teele rohelisena ning järelvalmimise käigus muutuvad kollaseks, aga nagu öeldud – siiski kollane banaan ei ole veel päris küps.

See ei tähenda, et kollast banaani süüa ei tohiks või vili on väärtusetu. Tohib, aga mida küpsem on vili, seda paremad on ta omadused ja siinkohal toomegi banaani viis kasulikku ja tervislikku omadust.

KÕRVETISED

Banaanid on looduslikud antatsiidid ehk hapete neutraliseerijad. Üks banaan on piisav, et leevendada kõrvetisi ning eemaldada kõhust ebameeldivus tunde.

VÄHIVASTANE TOIME

Mida küpsem on banaan, seda rokem on banaanides kasvajaid pärssivat tsütokiine s.h. kasvaja nekroosifaktori rühma tsütokiine (TNF). TNF tähistabki kasvaja nekroosifaktori rühma tsütokiine, ehk ensüümide rühma, mis aitab tappa ebanormaalseid rakke s.h. kasvajaid.

KÕHUKINNISUS

Banaanid sisaldavad palju vees lahustuvat kiudainet pektiini, mis aitab kaasa soolestiku tööle ning viib kehast välja erinevaid ainevahetuse jääkaineid. Seega võib banaane süüa kõhulahtisti asemel kõhukinnisuse leevendamiseks.

STRESS

Stress on tänase päeva «moehaigus», aga ka siin saab abi banaanidest, sest küpsed banaanid aitavad normaliseerida veresuhkrutaset. Lisaks sisaldavad banaanid ohtralt B-vitamiini. B-vitamiinid toetavad närvisüsteemid, aidates parandada vaimset ja emotsionaalset meeleolu.

KRAMBID

Banaanides on palju kaaliumit ning krambid on tingitud just kaaliumi vähesusest. Seega, kui sul on krampe, eriti öösiti, siis üks küpse banaan peaks olema Sinu päevamenüüs.

MUUD KASULIKUD OMADUSED

Need on levinumad igapäevased probleemid, mida võiksid ravida või leevendada banaanidega, selle asemel, et joosta apteeki keemilist ravimite järgi. Lisaks eelmainitule on leitud, et banaanid aitavad ennetada insulti ja infarkti, aneemiat, alandada vererõhku, võidelda depressiooni vastu ja palju muud.

Kokkuvõtvalt, kui poest hakkad ostma banaane, siis vali plekkidega, mitte täiesti kollaseid. Viimaseid võid valida, kui tead, et Sul ei ole aega neid kohe süüa ning banaanid seisavad toas veel päevi.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!