6 asja, mis põhjustavad vedelikupeetust ja kuidas seda vältida


Foto: See artikkel räägib, kuidas tekib veepeetus ja kuidas seda vältida. Artikkel avaldatud: 03.07.2017, 14:35.

Vedelikupeetus on seisund, mis tekib akumuleeritud vedeliku tõttu kudedes. See on tihti kehas tasakaalustamata vedeliku taseme tulemus. Keha on keeruline masin, mis töötab nõuetekohaselt erinevate hormoonide tasakaalus olemise korral. Kui see tasakaal on kuidagi häiritud, võib see põhjustada arvukaid probleeme, sealhulgas vedeliku pealetungimist.

Kui kõik töötab korralikult, eemaldab keha ise liigsed vedelikud läbi uriini või higi. Kui see funktsioon on kuidagi häiritud, pead oma tervise taastamiseks reguleerima keha vedelike tasakaalu. Allpool on 6 asja, mis põhjustavad vedelikupeetust.

Dehüdratsioon

Kui jood päevas alla soovitatava veekoguse (6-8 klaasi päevas), võib organism dehüdreeruda ja see on tervisele väga ohtlik. Dehüdratsiooni korral püüab keha ennast rehüdreerida, võttes vett erinevatest kudedest, mis võib viia vedelikupeetuse ja muude tõsiste terviseprobleemide tekkimiseni.

Sinu toidus on liiga palju naatriumi

Naatrium on peaaegu igas toidus, mida me sööme iga päev, seega on seda väga raske vältida, kuid liiga palju selle tarbimist võib põhjustada arvukaid terviseprobleeme, sealhulgas vedelikupeetust, nii et jälgi toiduainete märgiseid, mida tarbid.

Töödeldud toidud

Töödeldud toit on väga kahjulik, sest neis on rohkesti suhkrut ja naatriumi, mis on vedelikupeetuse ja muude haiguste ning seisundite peamised riskitegurid.


Kaaliumipuudus

Kaaliumipuudus on seotud vedeliku tasakaalustamatusega ja ebaõigesti toimivate organitega.

Magneesiumipuudus

Magneesium on meie tervisele väga oluline ja me vajame seda päevas umbes 250 mg. Magneesiumipuuduse korral on kehal vedelikupeetus, seega söö selle mineraali taseme tasakaalustamiseks pähkleid, seemneid, rohelisi juurvilju ja avokaadot.

Vitamiini B6 puudus

Selle vitamiini puudumine on üks peamisi vedeliku hoidmise põhjuseid. Probleemi lahendamiseks söö rohkem tuunikala, pistaatsiapähkleid, banaane, kana ja päevalilleseemneid.

Vedelikupeetuse vältimiseks liigu rohkem. Alusta füüsilise aktiivsusega juba täna, et hoida kehas vedelike taset stabiilsena. Mine kõnni, jookse või uju vähemalt 30 minutit päevas 3 korda nädalas.

Kanna mugavaid ja parajaid riideid. Kitsad riided võivad vereringet halvendada ja põhjustada mitmeid probleeme. Ära käi liiga kuuma dušši all, kuna kuum vesi võib vedelikupeetust põhjustada.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!