Just sellepärast peaksid jooma tomatimahla iga päev


Foto: Sellest artiklist saad teada miks on hea tomatimahla juua iga päev. Artikkel avaldatud: 21.10.2023, 0:46.

Kas teadsid, et prantslased nimetavad punaseid, mahlaseid ja maitsvaid tomateid «armastuse õunteks» ja et Euroopa riigid kartsid tomateid 200 aastat ning nimetasid seda mürgiseks taimeks?

Nüüd on see täiesti vastupidi ja me usume, et tomatid on täis headust ja neil on tohutu hea mõju Sinu tervisele.

Tomatid on kogu maailma köögis põhitoiduks, olgu see siis hamburger või tervislik salat. Täna tahame oma lugejatele rääkida tomatimahla tervislikkusest.

Tomatimahlas on rikkalikult C-vitamiini, rauda, A-, K-, B1-, B3-, B5-, B6-, B7-vitamiini, tsinki ning fosforit. See annab Sulle kauni naha ja säravad juuksed.

Tomatimahla kasulikkus tuleneb tomati rikkalikust vitamiinide ja mineraalide sisaldusest. Lisaks on tomatis väga palju lükopeeni. See võimas antioksüdant aitab võidelda mitmete haigustega, sealhulgas vähktõve ennetamisega.

Allpool on põhjused, miks juua tomatimahla iga päev.

1. Aitab ennetada vähki

Tomatid on suurepärane lükopeeni allikas, mis annab tomatile punase värvuse ja mille antioksüdandid võitlevad vabade radikaalidega. Lükopeen kaitseb rinnavähi kasvajarakkude vastu ja võitleb ka kõhunäärmevähiga.

2. Lahustab neerukivid

See on müüt, et tomatite seemned põhjustavad neerukive, sest tegelikult aitavad tomatite antioksüdandid kaasa neeru- ja sapikivide lahustamisel.

3. Tugevdab luid

Kui oled laktoositalumatusega, siis soovitame Sul juua just tomatimahla, sest mahlas leiduv K-vitamiin tugevdab luid ja takistab osteoporoosi.

4. Ennetab trombide teket

Trombid võivad põhjustada insulti ja infarkti ning mõjutavad Sinu südant, kopse ja aju, kuid tomatites leiduv salitsüülhape takistab trombotsüütide agregatsiooni.

5. Annab energiat

Kui tunned ennast sageli nagu kala kuival maal, siis joo tomatimahla, kuna see sisaldab aineid, mis laevad Sinu organismi ja hoiavad Sind aktiivsena kogu päeva vältel. Seda mahla on eriti hea juua peale treeningut.

6. Tulevastele emadele

Tulevastele emadele on see kindlasti väga kasulik, kuna selles on A-vitamiini, rauda, tsinki ja teisi toitaineid, mis hoiavad Sind ja Sinu last tervena. Rauasisaldus takistab raseduse ajal aneemiat, tsink annab Sulle sära ja vitamiinid A ning C ja lükopeen aitavad lootel tervena kasvada.

7. Puhastab organismi

Organism peab korralikuks funktsioneerimiseks ennast puhastama ja tomatimahl aitab tal seda edukalt teha, sest tomatimahlas leidub rikkalikult kloori ja sulfaati, mis aitavad organismil jääkidest vabaneda.

8. Aitab kehakaalu langetamisel

Need, kes üritavad kaalu vähendada, peaksid jooma tomatimahla, sest see aitab kaasa rasva põletusel. Tomatis on vähe kaloreid ja kõrge veesisaldus. Mahl aitab reguleerida Sinu ainevahetust ja stabiliseerib veresuhkru taset.

9. Parandab seedimist

Tee tomati-spinati smuuti ja vabane maoprobleemidest, kõhukinnisusest ja soolestiku probleemidest. Mõlemis on palju kiudaineid ja kaaliumi, mis soodustavad head seedesüsteemi toimimist.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!