rasvapõletus

RASVAPÕLETAMINE : Palju on võimalik või soovitatav nädalaga alla võtmiseks?

Erinevad uuringud kinnitavad, et kaalujälgimisel on mõistlik kaotada nädalas 0,5 kuni 1 kilogramm kehakaalu, kindlasti mitte rohkem.

Suuremal kaalukaotusel on mitmed negatiivsed tagajärjed nagu näiteks organism ei pruugi saada kõiki vajalikke toitaineid, tekivad venitusarmid või keha läheb säästureziimi, sest ainevahetus aeglustub ning rasvade põletamise asemel kasutatakse energia saamiseks lihaseid, mis ei ole kindlasti soovitud eesmärk.

Kui palju tuleks tarbida kaloreid, et kaal langeks?

Sellel puudub ühine vastus, kuna kõik sõltub sinu kehakaalust, vanusest, organismi omapärast jms. aga siiski on leitud üles keskmised näidatajad:

Kui sa soovid kaalu langetada tuleks tarbida…

  • … istuva elustiiliga inimesel 20 kcalit ühe kilogrammi kehakaalu kohta;
  • … keskmise aktiivsusega inimesel 25 kcalit ühe kilogrammi kehakaalu kohta;
  • … kehaliselt aktiivse elustiiliga 30 kcalit ühe kilogrammi kehalaalu kohta;

Kui soovid kaalu hoida, siis vastavad numbrid on 25, 30 ja 35 kcalit ühe kilogrammi kehakaalu kohta ning kehakaalu suurendamise eesmärgil 30, 35 ja 40 kcalit.

Kaloriarvutuse näide

Kui kaalud 80 kilogrammi ja oled istuva elustiiliga ning soovid kaalu langetada, siis peaksid tarbima 80 x 20 ehk 1600 kcalit päevas. See on keskmine ning tõe räägib välja hiljem kaal. Kui kaal langeb liiga kiirelt või üldse ei lange, siis korrigeeri oma menüüd.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!