Need on 7 nippi, kuidas «piimatäppidest» lahti saada


Foto: Sellest artiklist saad head nõu, kuidas piimatäppidest vabaneda. Artikkel avaldatud: 20.10.2017, 11:46.

On mõningaid asju, mida Sa oma näos näha ei taha, isegi kui need pole ohtlikud. Miilium ehk «piimatäpid» on väikesed valged tsüstid, mis näevad välja nagu väikesed vistrikud.

Need võivad mõjutada igas vanuses inimesi. Need moodustised on esteetiline probleem paljudele inimestele.

Piimatäpid koosnevad keratiinist, mis on naha, juuste ja küünte põhiaine. Tavaliselt need mingi aja jooksul kaovad, kuid kui need Sind segavad ja Sa oodata ei taha, siis on võimalik neist kiiremini lahti saada.

1. Naha hooldus

Kuna ebapiisav nahahooldus võib põhjustada miiliat, siis peaksid oma nahka regulaarselt pesema ja puhastama ning seejärel seda hästi niisutama.

2. Saun

Saunas käimine aitab piimatäppidest lahti saada. Kuumus avab poorid ja piimatäpid saab seejärel väga kergelt maha hõõruda.

3. Päikese eest kaitsmine

Liiga pikalt päikese käes olemine võib piimatäppe laiendada ja nendest on raskem vabaneda, seetõttu on oluline ennast päikese eest kaitsta ja päikese käes mitte kaua viibida.


4. Mesi

Tänu mee niisutavale ja samal ajal antioksüdantsetele omadustele saad miiliumist kiiremini lahti.

5. Sidrun

Sidrunimahlaga saad lihtsalt piimatäppe koorida. Hõõru sidruniga piimatäppe või tee segu ½ sidruni mahlast, 2 spl suhkru ja 1 spl oliiviõliga. Hõõru nägu seguga mõni minut ja lase seejärel 20 minutit mõjuda ning loputa siis sooja veega maha.

6. Maisitärklis ja õunaäädikas

Sega kokku 1 tl õunaäädikat ja maisitärklist kuni saad pasta. Kanna pasta kahjustatud alale ja lase 20-30 minutit mõjuda ning loputa siis leige veega maha.

7. Kastoorõli

Kuna see õli omab antibakteriaalseid omadusi, aitab see reguleerida naha rasvkoe tootmist, mistõttu on see populaarne vahend vistrike ja akne vastu, kuid see aitab ka piimatäppe eemaldada.

Hoiatus: Ära kasuta neid meetodeid imikute või väikeste laste peal, sest nende piimatäpid kaovad sageli ise ning nende meetodite kasutamine võib põhjustada tundliku naha kahjustusi.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!