Su ninast tulev lima on kollane? Vaata, mis sinuga toimub…


Foto: Sellest artiklist saad teada, mida tähendab nina nuusates lima värv, mis taskurätikusse jääb Artikkel avaldatud: 17.09.2019, 14:18.

Jälle on käes see aastaaeg, kus me turtsume ja aevastame ning peame pidevalt oma nina pühkima.

Enne kui viskate järgmise taskuräti prügikasti, piiluge sinna sisse ja vaadake, mis värvi see on. Ainuüksi eritise värvi järgi ei saa mingit kindlat diagnoosi kohe panna, aga see võib anda aimu, kas tuleks arsti poole pöörduda või mitte.

SELGE

Selge on tervislik lima. Veest, valkudest, antikehadest ja nakkustega võitlevatest ainetest tekkinud eritis. Teie keha toodab päevas sellest umbes veerandi. Selle eesmärk: ninakanalite niisutamine, tolmu, saasteainete ja allergeenide püüdmine ning nendest puhastamine.

VALGE

Lima, mis istub ummistunud ninakanalites, pakseneb ja muutub valgeks, kuna kaotab niiskuse. See on tavaliselt märk dehüdratsioonist. Jooge piisavalt vedelikku ja niisutage oma ninasõõrmeid vee või spetsiaalse lahusega.

KOLLANE

Teil võib olla viirus. Nakatumist põhjustavad rakud uhutakse teie limasse ja kui nad surevad, annavad nad teie limale kahvatukollase või pruunika varjundi. Puhake ja jooge palju vedelikku. Järgmise seitsme kuni kümne päeva jooksul tunnete end tõenäoliselt tõbise ja uimasena. Kui see kestab kauem, siis on mõistlik pöörduda oma perearsti poole.

ROOSA või PUNANE

Kui olete oma nina eriti tugevalt nuusanud või ilm on kuiv, siis võivad nina sees olevad veresooned katki minna ja nende sisu välja voolama hakata. Kasutage võimalusel öösel magades niisutajat ja välja minnes mähkige nina ümber sall – mõlemad lisavad õhku niiskust, mida nina sisse imeb.

PRUUN

See võib olla kuivanud veri või on ninasõõrmetesse pisut mustust sattunud.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!