Keegi ei osanud arvata, mis toimub 4-aastase lapse kodus. Kuid ühel päeval laps rääkis loo oma õpetajale.


Foto: Nancy Bleuer annetab ühe oma neeru ühele oma kasvandiku isale ja päästab sellega kogu perekonna elu. Artikkel avaldatud: 14.06.2022, 8:08.

Nancy Bleuen on naine, kes on leidnud oma tõelise kutsumuse. 54-aastane lasteaiaõpetaja teeb kõike «oma» väikeste laste jaoks ja naudib oma tööd Iowa’s.

Ta on väga tundlik ja teab kohe, kui midagi mõne tema hoolealusega valesti on. Ühel päeval märkas ta 4-aastases Camdeni’s suurt muutust.

Tavaliselt väga elav poiss oli täiesti erinev. Ta ei olnud mängides rõõmus ja tundus väga depressioonis olevat. Nii võttis ta poisi enda kõrvale ja küsis, mis tema päeva nii mustaks teeb. See, mida poiss ütles talle, pani tal südame härduma.

Camdeni isa Darreld oli raskelt haige. Tema neerud töötasid vaid 20 % võimsusega ja ta pidi regulaarselt dialüüsis käima. Kuna isa seisund järjest halvenes ja halvenes, tekitas see Camdenis hirmu. Ta kartis oma isast ilma jääda. Ta rääkis Nancy’le seda kõike läbi vesiste silmade ja pisarate.

Sel hetkel otsustas õpetaja peret aidata. Ta liitus elundidoonorite registriga ja peaaegu ei suutnud seda uskuda, kui mõni päev hiljem helises telefon – ta sobib Camdeni isale doonoriks! Kohe pärast seda võttis Nancy telefoni ja helistas Camdeni perekonnale.


Darrel ei suutnud uskuda, et tema lapse kasvataja pakub talle oma neeru ja oli Nancy üllast pakkumisest meeletus joovastuses: «See on lihtsalt uskumatu. Inimesed ootavad iga päev sellist pakkumist, et keegi nende elu soovib päästa. Ma soovin, et oleks rohkem selliseid inimesi, nagu tema. Ta annab mulle teise võimaluse siin elus.»

Enne operatsiooni üllatas Camdeni perekond Nancy’t koolis lilledega. Camden on oma õpetaja üle uhke ja kõik loodavad nüüd, et operatsioon läheb sujuvalt, kuid pole kahtlustki, kui tänulik kogu perekond Nancy’le on.

Nancy on tõesti hämmastav inimene. Me kõik võiksime olla rohkem tema moodi. Loodame, et tema suuremeelsus saab sellise tunnustuse, mida see väärib!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!