See mees eemaldas oma talla alt paksu kõvastunud nahka. Kui nähti, millega ta seda teeb, siis miljonid jagasid seda videot.


Foto: Mees koorib ilma tuimestuseta oma surnud nahka. Lisatud video! Artikkel avaldatud: 15.08.2017, 13:01.

Enamik külastab jalgade kosmeetiliste probleemide lahendamiseks pediküürisalongi või halvemal juhul nahaarsti, kuid on inimesi, kes eelistavad oma jalgade eest hoolitseda ise. Näitena järgnev tundmatu mees. 

Temast on internetis kulutulena levimas video, kus ta koorib jalalt kõvastunud nahka, kuid selle asemel, et kasutada professionaalseid seadmeid või hoopis meditsiinilist abi, on ta otsustanud olla ise enda pediküür ning naha koorimiseks kasutab hoopis žiletitera.

Sünge klipp laaditi YouTube’i kaks nädalat tagasi ja see on saanud juba rohkem kui 1.2 miljonit vaatamist (video leiab artikli lõpust).

Videost on näha meesterahvas, kes 20 minuti vältel eemaldab žiletiteraga järk-järgult nahakihte. Video muudab veel süngemaks lõpptulemus – surnud nahakihi alt ilmub välja veel kõhedama kollase värvusega nahk.

Mees ei kasuta mingit tuimestust ja tundub, et protseduur valulik ei ole, kuid selle vaatamine tekitab üsna õõvastava tunde.


Loomulikult on videolõik saanud palju kommentaare ja vastukaja. Üks vaataja vastas: «Tundub, et keegi sulatas endale küünlaid jalale.» Teised lisavad, et tundub, et sinna on seep või kartul kuivanud.

Kuna video on internetis kogunud palju populaarsust ja vaatamisi, siis seetõttu on Briti Nahaarstide Selts (BNF) lisanud ka omapoolse hoiatuse: «mitte mingil juhul ei tohi seda järgi teha!».

«Mistahes nahaprobleemidega tuleks alati pöörduda apteekrite või nahaarstide poole, mitte proovida lahendada probleemi kodus, sest see võib põhjustada vigastusi, hilisemaid tüsistusi kui ka nakkusi,» ütles BNF’is töötav Lisa Bickerstaffe veebiväljaandele MailOnline’le.

Kuidas tekib taldade alla paks nahakiht või – koorik?

Taldade all olev paks nahakiht – või koorik on olemuselt surnud nahk, mis tekib pideval naha hõõrdumisel või naha surve all olemisel, näiteks valede jalatsite kandmisel, paljajalu kõndides või joostes. Sportlased on selle tekkele eriti vastuvõtlikud.

Kooriku tekke vältimideks tuleks peale jalgade pesemist jalad hoolikalt kuivatada ja kreemitada ning alati kanda korralikult sobivaid jalatseid. Õigete jalatsite ostmiseks on parim pärastlõunane aeg, sest päeva jooksul jalad paisuvad ja nii väldite liiga kitsaste jalatsite ostmist.

Kui jalakoorik hakkab tekkima, siis kasutada erinevaid jalakoorijaid ja jalaviile ning võimalusel külastada ka pediküüri. Kui probleem on kestev, ei taandu või süveneb, siis tuleks kindlasti pöörduda nahaarsti vastuvõtule.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!