Arstid olid juba valmis hingamisaparaadi küljest lahti ühendama 1-aastase lapse, aga siis …


Foto: Arstid tahtsid aparaadid, mis hoidsid väikest Marwat elus, lülitada välja ja lasta tal minna, sest nende hinnangul ei hakkaks Marwa kunagi isesseisvalt hingama, sööma ja kõndima. Tänu vanematele ja kohtule, sai Marwa uue võimaluse ning 10 päeva pärast Marwa ärkas - ta reageerib häältele ja isegi naeratab. Ilma vanemate püüdlustele ja kohtule, oleks Marwa arstide vea tõttu praeguseks surnud. Artikkel avaldatud: 05.12.2016, 14:56.


1-aastane Marwa, kes elab vanematega Prantsusmaal Marseille’s, nakatus septembris raskesse viirushaigusesse, mis halvas tema närvisüsteemi. Ta viidi kunstlikkusse koomasse ja hoiti elus aparaatide abil.

Kuid kuu pärast koomasse viimist Marwa enam ei ärganud, siis arstide sõnul oli Marwa ajusurmas ning nad soovitasid aparaadid lahti ühendada ja lasta lapsel minna.

Vanemad ei nõustunud arstidega. Selle asemel, et kuulata arstide nõuandeid, otsustasid koguda 100 000 allkirja, et kohtuametnikud keelaksid arstidel soovitatut täide viimast ja annaksid Marwale veel ühe võimaluse.

Vanemad said Facebook’i vahendusel üle 70 000 allkirja ja see oli kohtule piisav. Nad andsid Marwale veel 2 kuud lisaaega, enne kui aparaadid, mis tüdrukut elus hoiavad, lülitatakse välja.


Aga ka arstid olid visad. Nad võitlesid edasi, et hingamisaparaat siiski lülitatakse välja varem ja sellega ka tüdruku elu lõpetatakse, sest nende hinnangul oli lootus elule väike ning isegi, kui see juhtub, siis tüdruk ei suuda enam kunagi iseseisvalt hingata, süüa ega kõndida.

Arstid, kes soovisid kiirustades noore lapse elu võtta, eksisid. Kõigest 10 päeva pärast kohtuotsust, Marwa ärkas. Filmimaterjalist, mida isa Facebook’is jagas, on näha, et Marwa reageerib isa häälele ja isegi naetatab.

«Tema raviprotsess jätkub, me näeme igapäev edusammme ja see annab meile suurt lootust,» ütles isa kohalikule lehele antud intervjuus. «Kui me temaga räägime, siis ta kuuleb mu häält, reageerib ja mõnikord ka naerab,» lisas ta.

See lugu näitab, et ei tohiks kiirustada, alla anda ja alati peaks andma teise võimaluse. Kui vanemad ei oleks allkirju kogunud, oleks väikese Marwa hingamisaparaat arstide survele ja soovitustele lülitatud välja ning noor tüdruk oleks kaotanud teiste suure eksimuse tõttu oma elu.

Allikas: Mirror

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!