Kui 17-aastane poiss Mexico City’st sai endale tüdruksõbra, siis arvas ta, et saada pruudilt “maasikas” on auasi, millega saaks uhkeldada oma sõprade ees, siis paraku ta eksis. See jäi ta viimaseks suudluseks.
24-aastast Irist Julio perekond heaks ei kiitnud. Neile ei meeldinud, et ta Juliost nii palju vanem oli. Samuti märkas perekond, et Iris oli väga kontrolliv ja üritas Julioga manipuleerida.
Ühel päeval pärast Irisega koosolemist, tuli Julio perega õhtusöögile, kus ta äkitselt langes krampides lauale. Keegi ei saanud aru, mis toimub ning abi saamiseks kutsuti koheselt kiirabi. Paraku oli juba hilja. Meedikutel ei õnnestunud noore poisi elu päästa.
Kui meedikud vaatlesid Julio keha, avastasid nad tema kaelalt suure lilla „maasika“, mille oli ilmselt Iris talle teinud. See saigi talle saatuslikuks. Tehti kindlaks, et Julio surma põhjustas „maasikast“ tekkinud tüsistus.
Kuna „maasikas“ on olemuselt verevalum, mis muudab naha pinnal olevaid veresooni, siis arenes Juliol selle tagajärjel tromb, mis jõudis lõpuks ajju, põhjustades insuldi.
Kuigi Iris hoiab eemale võimude eest, siis teda kriminaalvastutusele ei võeta, sest tegu oli lihtsalt kahetsusväärse õnnetusega. Paraku leinava poja pere võimudega sama arvamust ei jaga ning sooviksid Irist näha trellide taga.
Uus-Meremaal juhtus sarnane lugu ühe 44-aastase naisega. Õnneks ei läinud tal nii kurvalt kui Juliol ja tema elu suudeti päästa. Kuigi meedikud peavad „maasika“ tagajärjel tekkivaid trombe haruldaseks nähtuseks, siis siiski võib see juhtuda igaühega meist.
Mida tugevam ja suurem maasikas, seda ohtlikum see on. Vaatamata sellele, et tüsistusi juhtub haruarva, hoiatavad meedikud, et oma kallima kaela “hellitamisega” ei tasuks liiga hoogu minna ning reeglina tüsistusel on väga karmid tagajärjed.