Just sellepärast pead igal hommikul jooma ära klaasi leiget vett tühjale kõhule. Tulemused üllatavad Sind!


Foto: Joo igal hommikul pärast ärkamist klaas leiget vett ja varsti märkad imelisi asju.Joo igal hommikul pärast ärkamist klaas leiget vett ja varsti märkad imelisi asju. Artikkel avaldatud: 06.07.2023, 0:00.

Kuigi alguses võib klaasi leige vee ärajoomine Sulle natuke veider tunduda, siis annab leige vee tarbimine palju kasu Sinu tervisele.

Paljud inimesed alustavad oma päeva tassi kohvi või teega, kuid muuda natuke seda rutiini ja hakka enne seda jooma leiget vett!

Kui Sulle paljas vesi ei maitse, siis võid sinna sisse sidrunit lisada. Selle joogi tarbimine aitab Sul kiirendada ainevahetust ja seedimise tööle panna.

Lisaks on sellel harjumusel veel ka muid eeliseid, näiteks:

Valuvaigisti

Sooja vett peetakse tugevaks ravimiks ja see aitab lvalu leevendada. See tähendab, et soe vesi lõdvestab lihaseid ja hoiab ära krampide teket ja seega vähendab valu.

Paranab vereringlust

See tava kõrvaldab kehast toksiine ja parandab vereringlust.

Puhastab seedetrakti

Kui jood hommikul klaasi leiget vett, paneb see seedimise tööle ja aitab mürgid ning jäägid organismist kiiremini väljutada.


Kaalukaotus

See harjumus aitab ka kaotada liigset kaalu, kuna soe vesi suurendab kehatemperatuuri ja seega kiirendab ainevahetust, nii et Sinu keha põletab rasva kiiremini. Lisaks on sellel ka positiivne mõju Sinu neerudele ja eritumisele.

Aeglustab vananemist

See tervislik harjumus aeglustab ka vananemisprotsessi, kuna see eemaldab kehast toksiine ja muudab naha elastseks, puhtaks ja terveks.

Aitab kõhuprobleemide korral

Kõhuprobleemid tekivad tavaliselt häiritud soolefunktsiooni tõttu ja vee puudumine organismis põhjustab puhitust ja krampe ning seetõttu aitab vee joomine seda ennetada.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!