See mees ei kuulanud oma arsti nõuandeid ning lõpuks tema halb harjumus viis selle kohutava tulemuseni


Foto: Küünte närimine võib tappa! Ära ise ega lase oma lähedastel ja lastel närida oma küüsi! Lõpetage see kiiresti. Loe artiklit, jaga ja päästa elusid! Artikkel avaldatud: 12.02.2018, 0:00.


Küünte närimine on kindlasti üks inetumaid harjumusi, mis lisaks erinevatele mustusest põhjustatud tervisehädadele, inetutele küüntetele ja katkistele hammastele, võib tekitada ka erinevaid infektsioone ning lausa põhjustada surma.

John Gardener’il (fotol), endisel Briti jalgpallikohtunikul oli väga äärmuslik küünte närimise harjumus. Ta näris oma küüsi kuni nii tugevalt, et need veritsesid regulaarselt ja tal kadusid ka sõrmeotsest valuaistingud, mistõttu mees ei tundnud lõpus enam neid, kirjutab veebiväljaanne Mirror. Halva harjumuse põhjuseks olevat olnud mehe ärevus ja stress.

Kuna mehe küünte ääres olev nahk pidevalt veritses, mis omakorda tekitas erinevaid infektsioone ja põletikke, siis mehel tekkis sepsis ehk maakeeli veremürgitus, mis omakorda viis südameinfarktini.

KÜÜNTE NÄRIMINE VÕIB TAPPA

Kõik sai alguse küünte närimisest, mille tagajärjel tekkis infektsioon ja tekkis sepsis. Teda püüti ravida erinevate antibiootikumidega, aga kuna mõne päeva pärast 40-seks saav mees põdes ka diabeeti, siis see raskendas ravi, mistõttu antibiootikumid ei mõjunud.

Mees küll näitas haiglas paranemise märke, aga kahjuks kaks nädalat pärast haiglasse tulekut mees suri. See oli kõigile – nii lähedastele kui ka arstidele suureks šokiks, sest mehe näitajaid olid stabiilsed ja ta oli paranemas ning mitte miski ei viidanud surmale. Surma põhjuseks oli südameinfarkt.

ARST HOIATAS SURMAVA HARJUMUSE EEST

Probleemi oleks saanud vältida, kui mees oleks võidelnud rohkem stressi vastu ja kuulanud oma raviarsti, kes soovitas küünte närimise lõpetada.

Perekond uskus, et surm oli arstide süü, kes ei määranud mehele piisavalt efektiivset stressiravi, aga paraku kohus leidis vastupidi. Kohtudokumentidest selgub, et mehele pandud diagnoosid kui ka määratud ravi oli kõrge kvaliteediga.

Stressi põhjustas ta tervis. 10-kuuselt diagnoositi tal diabeet, mis tähendas, et ta pidi iga päev süstima vähemalt kaks korda ja nii terve elu. Lisaks kolm aastat tekkis mehele raske diabeetiline jalahaavand. Ainsaks raviks oli parema alajala amputeerimine.

Küünte närimine võib tappa! Ära ise ega lase oma lähedastel ja lastel närida oma küüsi! Lõpetage see kiiresti. Jaga artiklit ja päästa elusid!

Allikas: Mirror ja DailyMail.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!