Ta toitis oma last rinnaga, kui märkas musti ohtlikke täppe lapse ninas. Siis ta avastas …


Foto: Järgnev lugu näitab, et kodus olevad ohutuna tunduvad tooted, võivad tegelikkuses tervist kahjustada päris rängalt. Eriti väikelastel ja vanuritel. Siinkohal juhime tähelepanu küünaldele, mida talvekuudel põletatakse peaaegu igas kodus. Artikkel avaldatud: 14.02.2018, 10:59.

Ühel päeval nina nuusates avastas New Jerseys elav ema Meghan Budden mustad tükikesed salvrätikult. Need olid pärit ninast. Samal päeval last rinnaga toites, märkas ta lapsel ninas sarnaseid mustasid tükke.

See ei saanud olla juhus ja ta hakkas otsima põhjust. Ta mõtles, mida nad viimase päeva jooksul tegid ja kus nad olid olnud. Põhjust ei pidanud kaugelt otsima – see oli kogu aeg nende silme all.

Eelmisel õhtul oli Meghan süüdanud mõned lõhnaküünlad, jättes nad kuueks tunniks põlema. Pakendeid uurides leidis väikeses kirjas hoiatuse, kus öeldi, et küünlaid ei tohiks järjest põletada üle 3 tunni, vastasel juhul hakkavad küünlad tahmama.

Tahm, eriti küünaldelt tulev tahm, võib tunduda ohutu tolmuna, aga tegelikult see nii ei ole.

Pidev tahma sissehingamine, isegi väikestes kogustes põhjustab astmat, kroonilist bronhiiti ja teisi hingamisteede probleeme. Vastavalt töökaitse uuringutele on ainuüksi USA-s tahm otseselt või kaudselt seotud üle 20 000 enneaegse surmaga ja üle 300 000 astmahooga.


Kui Meghan ei oleks avastanud ninas olevate mustade tükkide põhjust, oleks ta laps võinud olla ohus. Mida kauem pidevalt tahma sisse hingata, seda suurem on tõenäosus haigestuda mõnda kroonilisse hingamisteede haigusesse. Eriti ohustatud on lapsed ja vanurid.

See on suurepärane meeldetuletus lugeda juhiseid ja peenikest kirja, isegi siis, kui me arvame, et toode on täiesti ohutu.

Lisaks selgub, et küünaldelt tuleva tahma vältimiseks on olemas lihtne nipp – taht tuleb lõigata võimalikult väikeseks või kui märkate küünlalt tulevat musta suitsu , tuleks küünal koheselt kustutada.

Video

Jälgige kodus olevaid küünlaid, sest ka väike tahm võib ohustada tervist. Küünalde puhul on ohuks just see, et neid põletatakse kaua ja pidevalt paiskub toaõhku väikesi tahmaosakesi, mis jõuavad meie hingamisteedesse.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!