Paistes jalad on minevik. Selle lihtsa trikiga vabaned elevandijalgadest


Foto: Järgnevast artiklist saad teada, miks veepeetus tekib ja kuidas sellest lihtsalt vabaneda. Artikkel avaldatud: 03.12.2023, 11:27.

Tead seda tunnet, et kui hommikul ärkad ja astud kaalule ning oled hoopis paar kg raskem kui tavaliselt, kuigi Sa pole midagi veel söönud ega joonud?

Tegelikult pole need kaalukõikumised söömisest, vaid hoopis veepeetusest. Rasedad naised kogevad sageli selliseid turseid, samuti vähese liikuvusega inimesed.

Vesi koguneb sel juhul jalgadesse, sõrmedesse ja liigestesse. See ei ole ainult väga ebamugav, vaid võib olla märk mingist terviseprobleemist ja sellega kaasnevast kaalutõusust.

Õnneks on veepeetusel tavaliselt lihtne põhjus ja seda saab üsna lihtsalt lahendada. Allpool on toodud mõned tuntumad põhjused ja kuidas nende vastu võidelda.

1. Liiga palju soola

Soolane toit suurendab veepuudust, seega on oluline juua palju vett, sest vesi hoiab meie keha tasakaalus ja uhub ebavajalikud soolad kehast välja.

Äärmuslikel juhtudel võivad rakud vee hoidmise eesmärgil kasvada 20 korda suuremaks tavalisest. Õnneks on siin lihtne lahendus: söö vähem soola ja vähem töödeldud toitu.

Kiirtoitudes ja valmistoitudes on sageli palju suurem soolasisaldus. See kehtib ka konserveeritud suppide ja külmutatud pitsade kohta. Selle asemel valmista kodus ise toitu ja söö rohkem puuvilju, köögivilju ja pähkleid.


2. Liiga vähe vett

Paljud inimesed ei joo piisavalt vett, seetõttu püüab keha veepuudust kuidagi kompenseerida ja talletab vett kehasse nii palju kui võimalik. Siin aitab loomulikult regulaarne rohke vee joomine.

Samuti on kasulik süüa kõrge veesisaldusega puu- ja juurvilju, nagu arbuus ja kurgid. Selle boonuseks on veel see, et saad lisaks veele vitamiine ja mineraale.

3. Magneesiumipuudus

Liiga vähe magneesiumi võib samuti viia veepeetuseni. Meie keha vajab seda mineraali peaaegu igaks funktsiooniks. Kui meil on magneesiumipuudus, siis meie keha ei tööta korralikult ja tekivad terviseprobleemid.

Õnneks on lahendus selleks üsna lihtne ja maitsev.

Söö avokaadot, spinatit või jogurtit ja saad oma magneesiumi taseme tagasi korda. Samuti on magneesiumi palju täisteratoodetes ja rohelistes köögiviljades.

Mida iganes Sa teed, on alati hea valida tervislik eluviis, värske isevalmistatud toit, rohke veejoomine ja korrapärane kvaliteetne uni.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!