Отзывы о Kaz Credit Line свидетельствуют о высоком уровне обслуживания и индивидуальном подходе к каждому клиенту. Компания предлагает широкий спектр кредитных продуктов, адаптированных под различные потребности заемщиков. Будь то потребительский кредит, автокредит или ипотека, Kaz Credit Line готова предложить оптимальное решение.

Credit 365 отзывы вызывают противоречивые чувства. С одной стороны, многие ценят оперативность выдачи денег и минимум документов. С другой - некоторые недовольны навязчивыми звонками при просрочке. Перед обращением стоит тщательно взвесить все за и против. Помните, что микрозаймы подходят только для краткосрочных нужд. Внимательно читайте договор и не берите больше, чем сможете вернуть.

Отзывы о Neo Credit разнятся. Одни хвалят простоту получения денег и оперативность службы поддержки. Другие жалуются на навязчивые звонки при просрочках. Большинство клиентов отмечает, что Neo Credit - надежный сервис для срочных займов https://fingo.kz/zaim/neo-credit/otzyvy/, но советует внимательно читать договор и не затягивать с возвратом, чтобы избежать крупных переплат.Kui Sul on kodus kiirnuudleid, siis viska NEED KOHE MINEMA! Siin on põhjus …


Foto: Kiirnuudlid on levinuimad toite. Nad on maitsvad, lihtne ja kiire teha, aga samas on neil midagi, mida peaksid enne järgmist kiirnuudli portsu teadma. Artikkel avaldatud: 07.12.2023, 13:35.

Kiirnuudlid on maailmas üks levinumaid ja populaarsemaid toite. Hinnanguliselt tarbitakse aastas üle 95 miljardi paki kiirnuudleid, mis teeb praeguse maailma rahvaarvu juures inimese kohta 12 pakki aastas. 

Kiirnuudlite populaarsus tuleneb nende odavusest, neid on lihtne valmistada ja nad on ka maitsvad. Samuti säilivusaeg kui ka säilitamine on väga lihtne. Seega väga mugav, aga maitsev toit, mis saab kiirelt valmis ja täidab ka kõhu.

Olenemata eeltoodud plussidest, tuleks siiski kiirnuudlite söömist vältida ja seda eelkõige tervise seisukohalt.

METABOOLNE SÜNDROOM EHK AINEVAHETUSSÜNDROOM

Ei tule üllatusena, et kiirnuudlid on väga suure kalorsuse, aga madala toiteväärtusega ehk teisisõnu nad annavad väga palju energiat, aga samas puudub neil toiteväärtus ehk neis on olematu valkude, head rasvade, vitamiinide ja erinevate mineraalide sisaldus.

See on üks põhjus, aga on veel teinegi põhjus – kiirnuudlid sisaldavad tertsiaarset butüül-hüdrokinooni (TBHQ), mis on naftasaaduste kõrvalprodukt ning seda kasutatakse toidulisandina, pikendamaks toiduainete säilivusaega.


Liigse TBHQ tarbimisel võib tekkida metaboolne sündroom ehk ainevahetussündroom. Sel juhul on inimese normaalne ainevahetus ehk metabolism häiritud. Metaboolse sündroomi diagnoosi kutsutakse ka «surmavaks kvartetiks», sest selle sündroomiga inimestel on kolm korda suurem risk surra südameinfarkti ja viis korda suurem oht haigestuda diabeeti.

Kui muidu peeti ainevahetussündroomi pigem ülekaalulisega kaasnevaks haiguseks, siis kiirnuudleid tarbides võib sündroom tekkida ka täiesti tervetel, tervislikult toituvatel kui ka heas vormis ning üldiselt tervislikke eluviise harrastavatel inimestel.

VÄHKITEKITAVA TOIMEGA

Lisaks sisaldavad osad kiirnuudlid bensopüreeni, mille ainevahetussaadused (metaboliidid) on mutageensed ja väga kantserogeensed ehk vähkitekitajad – ained, mis võivad põhjustada pahaloomuliste kasvajate teket või suurendada nende esinemissagedust.

Näitena Korea Toidu – ja Ravimiamet keelas Nong Shim brändiga nuudlite müügi Koreas, kuna sealt leiti bensopüreeni.

Kui varasemalt kahtlustati eelmainitud toidulisandite kahjulikkust, siis nüüdseks on leidnud see ametliku kinnituse. Nimelt Harvardi Rahvatervise Ülikooli teadlaste läbiviidud uuringus leiti, et inimesed, kes tarbivad regulaarselt kiirnuudleid, neil areneb suurema tõenäosusega välja metaboolne sündroom ehk ainevahetussündroom.

Uuringu autor Dr. Hyun Shin rahustab, et kui oled tarbinud või tarbid regulaarselt kiirnuudleid, siis see ei tähenda, et sul tekib ainevahetussündroom, vaid võib tekkida. «Iga inimene on erinev, aga siiski tasuks teadvustada riske ning loobuda kiirnuudlitest,» manitseb teadlane.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!