Отзывы о Kaz Credit Line свидетельствуют о высоком уровне обслуживания и индивидуальном подходе к каждому клиенту. Компания предлагает широкий спектр кредитных продуктов, адаптированных под различные потребности заемщиков. Будь то потребительский кредит, автокредит или ипотека, Kaz Credit Line готова предложить оптимальное решение.

Credit 365 отзывы вызывают противоречивые чувства. С одной стороны, многие ценят оперативность выдачи денег и минимум документов. С другой - некоторые недовольны навязчивыми звонками при просрочке. Перед обращением стоит тщательно взвесить все за и против. Помните, что микрозаймы подходят только для краткосрочных нужд. Внимательно читайте договор и не берите больше, чем сможете вернуть.

Отзывы о Neo Credit разнятся. Одни хвалят простоту получения денег и оперативность службы поддержки. Другие жалуются на навязчивые звонки при просрочках. Большинство клиентов отмечает, что Neo Credit - надежный сервис для срочных займов https://fingo.kz/zaim/neo-credit/otzyvy/, но советует внимательно читать договор и не затягивать с возвратом, чтобы избежать крупных переплат.Sinu kehatüüp määrab ära, kui kiiresti Sa kaalust alla võtta suudad. Paljud poleks seda kunagi arvanud.


Foto: Sellest artiklist saad teada, milline kehatüüp Sul on ja kuidas õigesti vastavalt sellele täituda ning treenida. Artikkel avaldatud: 15.08.2017, 12:17.

Kui mõnel inimesel näib olevat nii lihtne tervisliku kehakaalu säilitamine, siis teised peavad sööma tervislikult ja regulaarselt treenima, et sale ja vormis püsida. Miks see nii on?

Kuigi geneetika mängib kaalu juures olulist rolli, siis on Sinu kehatüüp tegelikult kõige olulisem tegur, kas Sul õnnestub teatud dieediga edu saavutada või mitte.

Ameerika arst ja psühholoog William Sheldon jagas inimesed kolme rühma sõltuvalt nende luustruktuurist, lihasmassist ja ainevahetusest: ektomorf, mesomorf ja endomorf.

Sinu kehatüübist tulenevate toitumissoovituste ja treeningute järgimine peaks aitama Sul kaotada kehakaalu nüüdsest palju kergemini.

1. Ektomorf

Selles kategoorias olevad inimesed on väga saledad, neil on pikad jalad ja võitlevad hoopis sellega, kuidas kaalus juurde võtta, kuigi nende keha rasvaprotsent on paljudel juhtudel üsna kõrge.

Tundub, et ektomorfid võivad süüa nii palju kui neile meeldib, ilma et nad grammigi kaalus juurde võtaksid. Lisaks toimivad nende ainevahetus- ja keha puhastusprotsessid väga tõhusalt, kuigi see võib mõnikord ektomorfidel tekitada kiiresti mineraalide ja vitamiinide defitsiiti. Nad on vähem vastuvõtlikud sellistele haigustele nagu diabeet või rasvumine.

Kuigi selle kehatüübiga inimesed ei rasvu, peaksid nad siiski proovima süüa väga tervislikult. Nendel inimestel tekkiv rasv koguneb tavaliselt organite ümber, mis võib olla väga ohtlik.


Nad peaksid sööma teraviljatooteid, lahjat liha, kala, madala rasvasisaldusega piima, puuvilju ja köögivilju. Või tuleks asendada tervislike rasvaallikatega nagu avokaado, pähklid või oliiviõli.

Ektomorfide jaoks sobib selline püsivusport, nagu sörkimine, jalgrattasõit või ujumine. Siiski peavad selle kategooria inimesed tagama, et nad söövad piisavalt, et nad ei muutuks alakaaluliseks.

Kui ektomorfid tahavad natuke suuremad välja näha, peaksid nad keskenduma harjutustele, mis kasvatavad nende lihaseid, näiteks CrossFit, jõusaal või võitluskunstid. Efektiivsemaks ja kiiremaks lihaste ülesehitamiseks peaksid ektomorfid sööma piisavalt valku oma toidus, nt proteiini joomine pärast treeningut.

2. Mesomorf

Kui selle kategooria meestel on laiad õlad ja kitsad puusad, siis naissoost mesomorfi iseloomustab nn liivakella keha – kitsas talje ja laiad puusad.

Kuna selle kehatüübiga inimestel on loomulik kalduvus lihaste kasvule, siis sihitud jõutreening annab peagi soovitud tulemusi.

Mesomorfid tahavad tavaliselt kaotada keha rasva, mis on tihti ümber puusade ja kõhu, seepärast soovitavad eksperdid leida õige tasakaalu kardio- ja jõutreeningu vahel, näiteks tantsimine, poks või jooga, peaasi, et kõik keha erinevad lihasgrupid saaksid koormust.

Kaalu kaotamiseks peaksid mesomorfid valima mitmekesise loodusliku dieedi, milles on vähe süsivesikuid ja kaloreid.

3. Endomorf

Endomorfid on tavaliselt lühikesed, neil on ümmargune nägu ja lai vöökoht. Selle kehatüübiga inimesed võtavad kaalus kiiresti juurde ja on rasvumisele vastuvõtlikumad.

Kuna kalorid muutuvad kiiresti rasvadeks, ei saa nende kehad tõhusalt toidu kaudu jääke eraldada. Kuigi endomorfidele on kehakaalu kaotamiseks raske soovitusi jagada, siis saavad ka selle kategooria inimesed ikkagi saavutada soovitud näitaja.

Kõik endomorfid vajavad palju distsipliini ja järjepidevust. Nende toitumine peab olema tervislik ja madala kalorsusega, mis tähendab et kommid, kiirtoit ja enamik süsivesikuid jäävad menüüst välja.

Endomorfid peavad väga jälgima oma portsjoni suurusi ja treenimine on nende jaoks hädavajalik. Kaalu kaotamiseks peaksid endomorfid keskenduma rasva põlemisele intensiivse vastupidavustreeninguga. Parimate tulemuste saavutamiseks peaksid selle kehatüübi inimesed treenima vähemalt kolm korda nädalas.

Oluline on meeles pidada, et need kehatüübid on üldkategooriad ja need ei ole alati 100 % täpsed. Sheldon määratles veel 76 erinevat alamkategooriat, mis tähendab, et võid olla kehatüüpide segu.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!