See ema sünnitas kaksikud. 4 aastat hiljem märkas ta midagi hämmastavat!


Foto: Brandie Wood on toredate kaksikute ema. Ühel päeval, kui ta koos oma 4-aastaste poegadega kodus oli, otsustas ta teha väikese eksperimendi, et näha tehnoloogia mõju nende pereelule. Artikkel avaldatud: 28.01.2020, 0:01.

Brandy Wood on noor naine, kes on üsna tavaline ema. Ta armastab oma kaksikuid, abikaasat ja nagu tänapäeva noortele tavaks saanud ka oma nutitelefoni.

Need kolm olid tema elus kõige tähtsamad ja nendega koos soovis veeta kõige rohkem aega, eriti telefoniga. Selle ajendil Brandy tegi väikese eksperimendi, mida kirjeldas ka Facebook’is.

Facebook’i post: 

Täna, kui mu poisid mängisid, tegin väikese eksperimendi.

Istusin vaikselt ja jälgisin mitu korda nad mänguhoos minu suunas vaatavad. Seda teevad nad mitmel põhjusel.

Vahel tahavad mulle mõnda trikki näidata, vahel tahavad lihtsalt minu reaktsiooni näha. Kirjutasin üles, mitu korda ma lastelt neid pilke sain.

Pärast ülelugemist jõudis ema kibeda arusaamiseni: «Ma mõtisklesin, mis oleks võinud juhtuda, kui ma oleks ninapidi telefonis olnud nagu tavaliselt.» Paberit vaadates sai ema aru, et poisid otsisid lühikese aja jooksul 28 korda tema tähelepanu.

See oli kõigest üks väike episood tervest päevast ja olles süvenenud telefoni terve päeva vältel, mida paljud teevad, siis ei märgataks, mida lapsed või lähedased soovivad.

Ta lisas:

28 korda oleks nad endalt küsinud, mis on internetis nii palju tähtsamat kui meie? 28 korda oleks nad jäänud ema tähelepanuta, kui nad seda otsisid.

28 korda oleks oleks minu armastus sattunud kahtluse alla, kuna jätsin nad emotsionaalselt ignoreerituks. 28 korda oleks ma neile näidanud, et minu tõeline elu toimub hoopis internetis, mitte koos nendega siin mängutoas. 


Kokkuvõtteks tegi Brandy olulise üleskutse:

Me elame maailmas, kus inimesed tajuvad meid sellisena nagu me oleme internetis, mitte sellisena, kes me tegelikult oleme. Me elame maailmas, kus meid hinnatakse meie Facebook’i laigi ja jälgijate arvu põhjal, mitte meie isiksuse järgi. 

Me elame maailmas, kus kvaliteetaeg lähedastega on asendunud sotsiaalse eraldatusega, mis on ületanud juba kõik mõistlikkuse piirid ja jõudnud täieliku absurdsuseni – samas toas viibivad inimesed suhtlevad omavahel teksti – ja Facebook’i sõnumite teel. 

Ma lihtsalt palun Teilt ainult üht – olla natuke erinev ja märgata ka enda ümber toimuvat, mitte nutiekraanil helendavat. Ma palun Teid, et Te võtaksite aega oma lastele ja ka lähedastele!

Nad vajavad Teid ning samal ajal kui Te elate oma elu ja veedate aega internetis, ei tea Te kunagi, kuidas Teie lapsed ignoreeritust tajuvad ja millise signaali Te neile nii saadate!

Postitus levis kiiresti ning paljud said Brandy eksperimendist olulise õppetunni – absoluutset mitte miski, eriti desotsialiseeriv internet ei ole tähtsam, kui kvaliteetaeg koos oma lastega. Jaga seda õppetundi ka teistele!

Allikas: OMG.ee, kust leiab veel sääraseid lugusid.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!