Inimesed, kes nutavad filmi vaatamise ajal, on ühed tugevamad inimesed üldse


Foto: Kas Sa nutad filmi ajal? Siis on meile sulle häid uudiseid - inimesed, kes nutavad filmi ajal, on ühed tugevamad üldse. Loe ja saa teada. Artikkel avaldatud: 14.02.2021, 0:00.

Kuigi paljud muigavad, kui näevad kinos filmi ajal nutvaid inimesi, siis nad tegelikult ei tea, et nutjad on ühed tugevamad inimesed üldse ja naerjad siinkohal ühed nõrgemad.

Inimene, kes nutab filmi vaatamise, muusika kuulamise, raamatu lugemise vms. ajal, tal on väga tugev empaatiavõime, mis on ühtlasi üks võtmejoontest lüüa elus läbi tunduvalt edukamalt.

Empaatiavõimega inimesed on väga erilised, sest paljudel see võime on väga nõrk või puudub üldse. Tulles teise äärmusesse, siis näiteks sotsiopaatidel ja nartsissistlikel inimestel puudub täielikult empaatiavõime. Nad ei oska panna end teise inimeste olukorda, ei oska tunda neile kaasa ja ühtlasi see tähendab ka seda, et nad ei suuda õppida teiste inimeste vigadest.


Ka nõrgema empaatiavõimega inimestel on sarnased jooned. Nad teevad elus rohkem vigu ja peavad kõik kogema enda peal, mis tähendab, et elus edukaks saamiseks on tunduvalt väiksemad võimalused.

Võib ekslikult arvata, et kui empaatiavõime puudub, siis on tegu väga hea müügimehega, kes suudab ilma südametunnistuseta müüa oma teenust, kaupa vms. teiste inimeste õnne arvelt ja koorida neilt kümmet nahka  – kasvõi näitena pakkuda kiirlaene või müüa maha liisinguga auto perele, kes seda tegelikult ei vaja ja kellele käib ost ülejõu, aga tegelikult see nii ei ole.

Eelmiste näidete põhjal empaatiavõimeta inimene ei oska arvestada teise inimese mõtetega. Ta võib küll mingi osa tehingutest sooritada, aga tegelikkuses inimene, kes oskab panna end teise inimese olukorda, suudab leida ostjale parema ja mõistlikuma lahenduse, mistõttu toimub edukaid müügitehinguid ka tunduvalt rohkem.

Teise probleemina on vead. Nõrga või puuduva empaatiavõimega inimesed ei suuda õppida teiste vigadest ja seetõttu teevad pidevalt neid ise. Lisaks säärased inimesed tekitavad rohkem konflikte ja tülisid ning seetõttu mistahes partnerlussuhtes (töösuhe, müügisuhe jne) leitakse üksmeelt harvem ja edukaid tehinguid toimub vähem.

Vastupidiselt tugeva empaatiavõimega inimesed suudavad mõista teisi ja nende olukordi tunduvalt paremini ning seetõttu oskavad õppida ka nende vigadest. Samuti mistahes ärilise tehingu puhul suudavad leida kompromisse ja parima lahenduse, sest nad teavad, mida vastaspool ootab (olgu selleks ülemus, töötaja, klient vms) ja edukate tegemiste osakaal tõuseb. Olgu siis selleks hea töökoht, ametikõrgendus, edukas müük vms.

See ei ole veel kõik. Inimene, kellel on empaatiavõime, ta on tugev, aga tulles tagasi algse teema juurde – inimene, kes julgeb näidata välja nõrku emotsioone (nutmine), on väga tugev inimene. Lisades juurde sinna empaatiavõime, siis see teeb neist ühed tugevamad üldse.

Teisalt inimesed, kes kinos nutjate üle naeravad, on paraku nõrgad, sest nad näitavad välja ühte nõrgemat emotsiooni, milleks on naermine ja samas puudub neil empaatiavõime, sest nad ei oska end panna nutva inimese olukorda.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!