Looduslik mähis, mis aitab köhast lahti saada ja eemaldab röga kopsudest vaid ühe ööga. Eriti hea lastele!


Foto: Köha ja nohu on tavalised külmutushaigused, kuid väga tüütud meile endile ja meiega kokku puutuvatele inimestele. Järgnev artikkel pakub sulle ühe lahenduse, kuidas nendest kiiresti ja lihtsalt vabaneda. Artikkel avaldatud: 28.11.2021, 0:00.

Kuigi köha ja nohu on ohutud niipalju kui nad olla saavad, ärritab meid pidev köhimine ja aevastamine väga. Köha ja vesine nina raskendavad meil keskenduda ja lisaks ärritab see inimesi, kellega me kokku puutume.

Kuigi see on väga ebameeldiv, siis on sellega päris lihtne päeva vältel toime tulla. Öösel võib see muutuda aga tõeliseks õudusunenäoks, eriti kui see hoiab Sind ja Sinu partnerit hommikuni üleval.

Lastel on nõrgem immuunsüsteem, mis on ka põhjus, miks nad on altimad köha ja nohu vastu võtma.Köhasiirupid on magusad ja maitsvad, kuid kõik mis need teevad, on summutavad ajus signaalid, mis käivitavad raskekujulise köha.

Enamik siirupeid sisaldavad kodeiini ja dekstrometorfaani. Need aitavad Sul magada ja köha reaktsiooni ei vallandu. Köhasiirupite asemel proovi parem looduslikke omatehtud mähiseid, mis on väga tõhusad.

Mee-ingverisegu mähis

Mesi on üldine vahend paljude haiguste vastu, kuid eriti hästi aitab mesi leevendada külmasümptomeid ja tõrjuda kopsudest röga välja.


Selle mähise valmistamine on imelihtne ja ei võta palju aega. Selleks on Sul vaja:

  1. mett;
  2. kookosõli;
  3. ingveripulbrit;
  4. salvrätikut;
  5. marlit;
  6. sidet/söögikilet.

Sega ingveripulber ja mesi pastataoliseks seguks. Lisa natuke kookosõli ja sega uuesti läbi. Kanna pasta salvrätikuga marlile.

Aseta pastane marli oma rinnale ja seo sidemega/söögikilega ümber oma keha. Võid selga panna särgi või pidžaama ja minna voodisse.

Kui ravite oma last, siis hoia tal seda mähist rinnal 2-3 tundi enne magamaminekut.

Täiskasvanud võivad jätta mähise ööseks peale. Tasub meeles pidada, et selline ravi põhjustab liigset higistamist. Üldiselt ei ole sellel ravil kõrvaltoimeid, kuid laste õrna nahka arvestates, võib mingeid mõjusid olla.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!