GRILLIMISE ERI: Grillimine rõdul, grillimise seadus, grillimine avalikus kohas?

Suve ja soojade ilmade tulekuga algab ka kauaoodatud ranna – kui ka grillimise hooaeg. Kuna meil on ilusaid ilmasid ja sooja vähe, siis proovitakse grillida esimesel võimalusel, aga siinkohal tuleks tähele panna kehtivadid seadusi ja tuleohutust, et tore grillõhtu ei lõppeks pahanduste või hoopis tulekahjuga.

Kus võid grillida? Grillimine rannas? Grillimine linnas või looduses? Grillimine rõdul? Mis on lubatud ja kuidas mitte sattuda seadusega pahuksisse.

Grillimine rõdul

Paljudel meil on korterid, kus puudub võimalus oma hoovile või aiale, aga samas on meil olemas rõdu. Aga kas tohib rõdul grillida? Vastus tohib küll, aga ainult elektrigrilliga.

Seadus («grillimise seadus») ütleb üheselt, et kui tegu on tahkkütusel või küttegaasil töötava grillseadmega, siis seade peab asuma väljaspool hoonet tasasel pinnal. Siinkohal peetakse nii tavaline puu – ja söegrill või gaasigrill, kus on lahtine leek. Seega eelmainitud grillidega rõdul omale mõnusat barbeque õhtut teha ei tohi.

Aga kui tegu on elektrigrilliga, siis võib seda teha. Siinkohal ei tohiks seadust võtta üheselt. Teil võib olla seaduse mõttes õigus, aga samas korteriühistud võivad keelata rõdul grillimise.

Seega, kui elate esimesel korrusel, siis ei ole kõige arukam mõtte rõdul grillida, sest tahest tahtmata grillimise tagajärjel tekib suitsu ning vingu, isegi elektrigrillil, ning see võib häirida naabreid. Küll, aga viimasel korrusel või suure avatud rõduga korteris ei tohiks ega peakski olema see probleemiks.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et rõdul grillimine on lubatud ja seadusega kooskõlas, aga ainult siis, kui kasutate elektrigrilli ning korteriühistu ei ole otsustanud teisiti.

Grillimine rõdul - valik parimaid grille

Grillimine avalikus kohas

Avalikus kohas võite grillida niipalju, kui soovite, aga ka siinkohal seadus sätestab – kui kasutate tavalist puitu, siis peab olema hoones, metsast, kuivanud taimestukst ja muust süttivast materjalist vähemalt 5 meetri kaugusel ja kui kasutate grillsütt, siis vähemalt 3 meetrit.

Taaskord peab natukene mõtlema ka kaaskodanike peale. Ei ole ilus grillida keset mänguväljakut, vaid leida selleks vaiksem ja privaatsem koht ning samuti peab tagama täieliku järelvale.

Grillimine rannas

Üldiselt kehtivad samad nõuded, nagu enne, aga siinkohal taaskord olge mõistlikud ning ärge segage teisi inimesi. Reeglina grillimisega on kaasas seltskond ning ka alkoholi, siis ei ole kõige mõttekam suure pundiga teisi häirida.

Grillimine – kokkuvõte

Kokkuvõtvalt kui grillite rannas või avalikus kohas, siis kindlasti oma järel tuleb kõik ära koristada. See on elementaarne ja üldiselt eestlased on suhteliselt korda hoidev rahvas. Head grillimist!

Kui soovite odavaid grille, grillimistarbeid või ühekordseid grille, et grillida Tallinnas, Tartus või mõnes muus linnas, oma rõdul või hoovis, siis praegu on väga soodne aeg soetada omale grill kaup24 poest, kus on hinnad suviselt all – grillidel suisa kuni 65%.

Tutvu kaupadega SIIN ja saad hea soodsa hinna!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!