4 võimsat eeterlikku õli, mis aitavad peavalust lahti saada vähem kui 15 minutiga


Foto: Eeterlikud õlid toimivad tõhusalt peavalu vastu. Siit artiklist saad teada millised õlid ja kuidas neid kasutada. Artikkel avaldatud: 17.08.2023, 12:10.

Lugematu arv inimesi kannatab peavalu iga päev, teadmata, mida täpselt süüdistada! Tegelikult on peavalu põhjuseid väga palju, sealhulgas allergiad, hormoonid, stress, madal veresuhkur, ravimid, väsimus, toitumine ja palju muud.

Enamik haarab kohe valuvaigistite järele, hoolimata asjaolust, et need tabletid võivad põhjustada kõrvaltoimeid, nagu maksa- ja neerukahjustus ning tihti jääb peavalu põhjus avastamata.

Sa pole ilmselt proovinud ühte võimalust, mis tõesti imet teeb: eeterlikud õlid.

Eeterlikud õlid on täiesti ohutud kasutada ja need on väga tõhusad nõrkade peavalude leevendamisel. Lisaboonusena jõuavad nad pigem probleemi juure kui ajutise valu leevendamiseni.

Kuidas eeterlikud õlid peavalu ravivad?

Eeterlikud õlid parandavad vereringet, vähendavad stressi ja vähendavad valu. Samuti pakuvad nad mitmesuguseid tervislikke hüvesid ja toetavad immuunsüsteemi.

Paljudel naistel tekitab menstruatsioon või raseduse ajal hormoonide tasakaalu häire migreeni. Nende valude puhul aitavad hästi rosmariini- ja lavendliõli. Need on rahustavad õlid, mis leevendavad pinget ja valu.

Peavalud võivad tekkida ka allergiast, teatud toitudest ja füüsilisest koormusest. Hea uudis on see, et kõiki neid valusid saab kaotada eeterlike õlide abil.


Parimad eeterlikud õlid peavalude vastu

1. Piparmündiõli

Piparmündiõli rakendamine otsmikul ja oimukohtadel vähendab efektiivselt pingelist peavalu. Uuringu kohaselt, kus 41 patsiendi peal kasutati piparmündiõli, tundsid patsiendid leevendust ja puudusid kõrvaltoimed.

2. Lavendliõli

Lavendliõli on ravivate ja terapeudiliste omadustega. See tekitab lõõgastava tunde ja leevendab stressi ning pingeid. Seda õli saab kasutada ka neuroloogiliste häirete ja seisundite üsna tõhusaks raviks.

Teadlased väidavad, et lavendliõli kasutamine mõjutab limbilist süsteemi, kuna selle peamised ühendid, linalüülatsetaat ja linalool, imenduvad kergesti naha kaudu ja arvatakse, et need avaldavad kesknärvisüsteemile head mõju. Seetõttu võib lavendliõli ohutult kasutada ärevushäirete tagajärjel tekkivate peavalude ravis.

Euroopa Neuroloogia teadlaste poolt avaldatud 2012. aasta uuringus leiti, et lavendliõli on peavalude vastu tõhus vahend. Kliinilises uuringus uuriti 47 osalejat.

Pingete ja stressi peavalude leevendamiseks pane lavendliõli kuklale, randmetele ja oimukohtadele.


3. Eukalüptiõli

Eukalüpt puhastab keha mürkidest ja kahjulikest mikroorganismidest. Samuti aitab see põskkoopasurve puhul, mis põhjustab sageli peavalu. Samal ajal parandab see meeleolu ja soodustab emotsionaalset tasakaalu.

Eukalüptiõli omab põletikuvastast toimet, vähendab turseid ja soodustab emotsionaalset stabiilsust.

Kanna eukalüptiõli kuklale, otsmikule, oimukohtadele ja rinnale. See aitab avada hingamisteed ja hoiab ära põskkoopa surve, mis on üks peavalude allikas.

4. Rosmariiniõli

Rosmariiniõli kasutatakse halva vereringe ja peavalude raviks selle valuvaigistava, põletikuvastase ja stimuleerivate omaduse tõttu. See parandab tähelepanelikkust ja keskendumist.

Lisaks sellele vähendab rosmariiniõli peavaludest põhjustatud stressi. Samuti rahustab rosmariiniõli soolestikku ja ravib seedehäireid.

Lisa tilk rosmariiniõli suu kaudu manustamiseks peavalude puhul veele, suppi või teele. Teine võimalus on segada paar tilka õli kahe tilga piparmündiõli ja ühe tl kookosõliga ning hõõruda seda kuklale, otsmikule ja oimukohtadele.

Kuidas kasutada eeterlikke õlisid peavalu leevendamiseks?

Migreeni peavalu

Masseeri piparmündi- või lavendliõli kuklale ja oimukohtadesse, et leevendada ärevust ja migreeni.


Pingeline peavalu

Stressi leevendamiseks ja pingete vähendamiseks määri eukalüpti- või piparmündiõli randmetele, otsmikule ja oimukohtadele.

Põskkoopa peavalu

Määri eukalüptiõli rinnale, oimukohtadele ja nina otsale.

Suhkru peavalu

Sega võrdses koguses kokku rosmariini-, lavendli- ja kookosõli ning kanna seda kuklale, otsmikule ja oimukohtadele.

Märkus: kui kasutad eeterlikke õlisid, veendu, et kõigepealt neid lahjendad.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!