Baristal sai ebaviisakastest klientidest kõrini! See geniaalne idee muutis kõike päevapealt


Foto: Barista leidis geniaalse viisi, kuidas inimestele viisakust õpetada Artikkel avaldatud: 16.09.2019, 14:04.

Kui olete kunagi töötanud klienditeeninduses, eriti ettekandja või baristana, siis teate kindlasti, kui ebaviisakad inimesed võivad olla. Vahel tundub nii, et lihtsalt sellepärast, et olete leti taga või teenindate klienti lauas, muudab see teid kuidagi vähem inimeseks.

Sageli öeldakse, et suurepärane viis kellegi iseloomu hindamiseks on see, kuidas ta kohtleb oma ettekandjat. Mõned inimesed käituvad väga üleolevalt, tehes teenindajaid maha, samal ajal kui empaatiavõimega inimesed mõistavad kui raske ja stressirohke ettekandjate töö on.

Virginias, Roanokes’is asuvas CUPS Coffee & Tea kohvikus leidis barista Austin Simms suurepärase viisi, kuidas inimestele viisakust meelde tuletada, tabades neid otse sinna, kus see koheselt haiget teeb: nende rahakotti.

Simms pani kohviku ette sildi, mis annab teada, et ebaviisakate inimeste käest võetakse väikese kohvi eest rohkem tasu:

Hinnakiri näeb välja selline:

„Üks väike kohv.“ 5,00 dollarit

„Üks väike kohv, palun.“ 3,00 dollarit

„Tere, ma sooviksin ühte väikest kohvi.“ 1,75 dollarit

„Otsustasin, et mul on vaja see ebaõiglus lahendada ning leidsin, et hea mõte on hakata rohkem tasu küsima nendelt inimestelt, kes ei vaevu tere ütlema ja paremini suhtlema ning ei taipa, et me siin leti taga oleme samuti normaalsed inimesed,“ rääkis Austin WDBJ7-le.

Kohviku omaniku Olivia Byrdi sõnul on kõrgemad hinnad kindlasti hea nali ja kedagi pole sunnitud väikese kohvitopsi eest 5 dollarit maksma, kuid ta lisas, et silt on täitnud oma eesmärki ja kliendid on baristade suhtes palju viisakamad.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!