Küberrünnakud juhtuvad väga sageli ja inimesed on mures oma andmete turvalisuse pärast. Lisaks paroolide ja muude oluliste andmete varguse vältimiseks peaksid pöörama tähelepanu ka muudele muutustele oma arvutis.
1. Viirusetõrje on välja lülitatud
Kui Sa ise seda välja pole lülitanud, siis on keegi tõenäoliselt Sinu arvutisse häkkinud. See ei saa ise ennast välja lülitada. Esimese asjana, mida häkkerid teevad, sulgevad viirusetõrje, et Sinu failidele hõlpsasti ligi pääseda.
2. Paroolid ei tööta
Kui Sa ei muutnud oma paroole ja need järsku äkki ei tööta, siis on Sinu arvutisse tõenäoliselt häkitud.
3. Sinu sõprade arv on kasvanud
Kui märkad, et sotsiaalvõrgustikes on Sul äkki palju rohkem sõpru kui Sa tead, siis tõenäoliselt on Sinu konto häkitud ja seda kasutatakse rämpsposti saatmiseks.
4. Uued ikoonid ilmuvad brauserisse
Kui käivitad oma brauseri ja märkad oma lemmikute ribal uusi ikoone, võib see olla märk sellest, et mõni pahavara on Sinu arvutisse tunginud
Reklaam
Üle 5000+ täiskasvanu toote. Kaunid pesud naistele. Hea erootikapood.
loveshop.ee (18+)Vaata tooteidKui märkad, et kursor liigub ise ja aktiveerib midagi, siis on Sinu arvutisse kindlasti häkitud.
6. Faile kustutab keegi teine
Sinu arvutisse on häkitud, kui märkad, et mõned programmid või failid on Sinu teadmata kustutatud.
7. Veebikaamera käitub ebatavaliselt
Kontrolli oma veebikaamerat: kui selle indikaator vilgub ja pärast restarti umbes 10 minuti pärast hakkab uuesti vilkuma, siis tähendab see, et Sinu arvutisse on häkitud ja Sind jälgitakse Sinu teadmata.
8. Arvuti töötab väga aeglaselt
Kui kõige lihtsamate toimingute tegemiseks läheb arvutil väga palju aega ja internetikiirus langeb drastiliselt, võib see tähendada, et keegi on Sinu arvutisse tunginud.
Mida peaks selle puhul tegema: