patsaan-artjom

Artjom jooksis kodust ära, varastas 150,000 rubla ja kulutas raha lõbunaiste peale.

Ta lahkus oma kodulinnast Georgievskist, plaaniga sõita naaberlinna Pjatigorskisse, et seal täiskasvanute maailma avastada.

Selleks, et oma plaan ellu viia, röövis noormees tee peale jäävaid poode ja varastas möödujatelt. Täiskasvanud ei kahtlustanud, et niivõrd noore näo taga peitub kogenud varganägu. Pjatigorskisse jõudnuna korjas Artjom veel ühe suurema noosi ja kutsus seejärel seltsimehed tähistama.

MIS JUHTUS PJATIGORSKIS?

«Lõhkusin ja avasin kassa ning võtsin 40,000 rubla. Käisime sõpradega saunas ja ujumas. Nädalavahetuseks läksime hotelli, kus pidutsesime naistega.»

Enamus rahast kulus lõbutüdrukutele, mis leiti reklaamkuulutuste vahendusel ajalehtedest. Ülejäänud raha läks hotelli, toidu ja taksoarvete peale, kusjuures taksot ei juhtinud mitte taksist, vaid noormees isiklikult.

Poisi ema oli vanemlikest õigustest juba mõned aastad tagasi loobunud ja Artjom kasvas vanema venna hoole all. Viimane oli vahepeal muretsema hakanud ja teatas Artjomi kadumisest politseisse. Kui noorem vend lõpuks kätte saadi, oli nende hedonistliku ekskursiooni peale kulunud juba ligi 150,000 rubla, mis oli kõik hangitud varastamise teel.

VAATA VIDEOT

Noorsootöötajate viimase ennetava meetmena määrati Artjomile karistuseks 3 aastat õpinguid kinnises erikoolis. Tal tuli veeta ka 30 päeva alaealiste kriminaalide kinnipidamise asutuses. Artjom kahetseb oma tegu.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!