3-aastane ütles, et võõras räägib temaga öösiti. Siis ema avastab VERD TARRETAMA PANEVA tõe…


Foto: Digitaalne beebimimonitor. Beebimonitorid võivad olla suureks ohuks. On olemas raadiosaatjate sarnaseid beebimonitore, mis edastavad ainult häält, kui ka digitaalseid koos videopildiga monitore. Turvalisemaks lapsehoidmiseks olevad seadmed võivad olla hoopis kodused turvaaugud. Loe, kuidas ja kuidas vältida. Artikkel avaldatud: 18.03.2020, 0:00.

Paljud vanemad kasutavad beebimonitore. Seda tegid ka Washingtonis elav paarike Jay ja Sarah (nimed muudetud), kes kasutasid beebimonitori oma 3-aastase poja magamistoas.

Ühel päeval nende poeg ütles vanematele, et ta kardab magada, kuna öösiti keegi räägib temaga ja hääl kostuks nagu see tuleks telefonist. Jay ja Sarah’il ei olnud aimugi, millest nende laps räägib, aga siiski otsustasid asja kontrollida.

Nad hakkasid jälgima, mida beebimonitor teeb ja see, mis nad avastasid oli täiesti kohutav. Keegi võõras oli häkkinud nende beebimonitori ning nüüd luuras ja hirmutas nende last. Loomulikult pöördusid vanemad ajakirjanduse poole ja avalikustasid oma loo, aga sealjuures soovisid jääda anonüümseks.

FOSCAM-BEEBIMONITOR

Jälgimise käigus kuulsid vanemad monitorist hirmuvat häält: «Ärka üles väike poiss! Issi otsib sind!» Samuti ühe korra kui Sarah tuppa jalutas, siis ta kuulis: «Kuulge! Keegi on tulemas.»

Lisaks mikrofoni kontrollimisele, suutis häkker ka kaamerat liigutada. Luuraja täpset isikut ja asukohta oli võimatu tuvastada, aga hääle järgi sai öelda, et tegu oli meesterahvaga.

Peale avastust pöördusid vanemad koheselt beebimonitoride tootja poole, kust said teada, et tõepoolest on võimalik monitori häkkida. Häkitud monitori on võimalik läbi interneti kontrollida suvalise arvuti või nutiseadmega, nagu näiteks telefon või tahvelarvuti.

Kahjuks ei olnud mitte kuidagi võimalik tuvastada häkkeri asukohta, IP-d ega muud informatsiooni, mis viiks kurjategija tabamiseni. Seega häkker võis olla kes iganes ja kus iganes ning kasutada beebimonitore lihtsalt halva nalja tegemiseks või olla pedofiilsete kalduvustega ning nii rahuldada oma vajadusi.

HÄKKER

Kuna uuematel kaameratel on kaasas internetitugi, siis seetõttu on kaameratesse häkkimine muutunud üha tavalisemaks. See ei tähenda, et kaamerad on ebaturvalised, vaid pigem on tegu kasutajate enda lohakusega.

Kui ostetakse beebimonitor või mõni muu kaamera, millel on kaasas internetitugi, siis enne internetti ühendamist tuleks kaamerale seada või/ja vahetada kasutajanimi ja salasõna.

Salasõna peaks olema väga raskesti ära arvatav. Ei tohiks kasutada sõnu ega lihtsaid numbrite või tähtede jadasid, vaid tuleks kasutada ebasüsteemset sümbolite jada, mis sisaldab nii väike – kui ka suurtähti, numbreid ja muid sümboleid.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!