Otsitakse vabatahtlikke, kes lamaksid voodis 60 päeva ja selle eest makstakse €16 000. Täida avaldus!


Foto: Otsitakse vabatahtlikke, kelledele makstakse 60 päeva voodis lamamise eest €16 000. Nõuded kandidaadile, katse tingimused kui ka avalduse esitamise viite leiab allolevast artiklist. Artikkel avaldatud: 07.04.2017, 12:15.

Kas Sulle meeldiks veeta terve päev voodis ja selle eest saada ka raha? Kui jah, siis nüüd on selleks võimalus ja see ei ole kahtlane internetireklaam, vaid teadusuuring, mis otsib osalejaid.

Prantsusmaal Toulouses asuv Kosmose Meditsiini ja Psühholoogia Instituut (Medes) otsib 24 vabatahtlikku, kes lebaksid voodis 60 päeva järjest. Kõik osalejad, kes lõpetavad katse edukalt, saavad selle «raske töö» eest tasuks €16 000.

Sobivad kandidaadid peavad olema vanuses 20 kuni 45 eluaastat, füüsiliselt aktiivsed, hea tervisega ja mittesuitsetajad ning nende kehamassiindeks (BMI) peab olema vahemikus 22 kuni 27.

Katsest

Katse eesmärgiks on uurida kaalutuse ehk kaaluta oleku mõju inimesele ja pikalt lamades loodetakse jäljendada sarnast mõju organismile, mida põhjustab pikalt kaaluta olek. Lisaks saavad teadlased katsetada, kui keeruline või lihtne on süüa, käia tualetis, pesta ja treenida, kui lamatakse voodis.

Mida peavad osalejad tegema ?

60 päeva vältel peavad osalejad kogu aeg lamama. Katses defineeritakse lamamiseks olukorda, kus vähemalt üks õlg on pidevalt kontaktis voodiga. Pooltele osalejatele antakse erinevaid ravimeid, mis peaks aitama võidelda kaaluta olekust põhjustatud tagajärgede ja terviseprobleemidega.


«Me proovime jäljendada Rahvusvahelise Kosmosejaama (ISS) kaaluta olekut», ütles uuringut koordineeriv arst Dr. Arnaud Beck. «Esimese kahe nädala jooksul tehakse osalejatele mitmeid teste ja mõõtmisi. Sellele järgneb 60-päevane periood, mille jooksul peavad osalejad katse vältel lamama voodis, pea veidi allapoole kaldu – kuue kraadise või väiksema nurga all.»

Peale katse läbimist järgneb kaks nädalat taastusravi, mille jooksul teadlased uurivad, millist mõju «horisontaalne-elu» katsetalustele avaldas. Katse edukalt lõpetanuid ootab kopsakas 16 000-eurone tasu.

Soovid osaleda? Siis avalduse osalemiseks saab täita SIIN.

Allikad: The Guardian, IFL Science, 20 Minutes ja Medes.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!