Austraalia ema peaaegu kaotas oma lapse ostukärus varitsenud ohu tõttu


Foto: Vivienne Wardrop oleks ostkäru tõttu peaaegu oma lapsest ilma jäänud. Artikkel avaldatud: 14.07.2017, 11:44.

Austraallanna Vivienne Wardrop tahtis oma 10-kuulise poja Loganiga minna šoppama. Tal polnud aimugi, et see osturetk muutub õudusfilmiks.

See algas siis, kui ta oma poja ostukärusse istuma pani. Kõik oli poes ja pärast kodus korras, kuid päeva lõpus hakkasid pojal ilmnema haigusnähud. «Tal oli kõht lahti ja kui ma püüdsin talle pudelit anda, hakkas ta oksele,» meenutas Vivienne. Logan muutus näost lumivalgeks ja tema seisund halvenes kiiresti. Vivienne kiirustas pojaga haiglasse, kus Logan kohe esmaabiruumi viidi. Noor ema oli sügavalt mures ja ahastuses. Mis siis ikkagi tegelikult juhtus?

Logan kaotas väga palju vedelikku, nii et tema veenidel oli kokkuvarisemise oht. Loganil oli 39,4 palavik ja tema elu oli ohus. Ta pandi tilguti alla ja teda jälgiti hoolikalt. Vivienne oli pojaga haiglasse jõudnud õnneks viimasel hetkel, et kõige hullem suudeti ära hoida.


Kui arstid temaga hiljem rääkisid, sai selgeks, et haiguse allikas oli ostukorv. Arstid väitsid, et toore lihaga kokkupuutumise tõttu tekkis lapsel salmonelloosi mürgistus, samuti adenoviirus ja rotaviirus. Loganit hoiti 10 päeva haiglas ja täieliku tervenemiseni kulus veel 14 päeva.

Oma kohutava kogemuse tulemusena peab Vivienne oluliseks seda jagada ka teistega: «Tahan hoiatada vanemaid lapseistmete kasutamise eest ostukärudes. Enne pühkige see koht puhtaks või kasutage tekki, et bakterid ja viirused lapsele ligi ei pääseks.»

Loganiga on õnneks jälle kõik korras ja sellest olukorrast õppides, on parem, kui niiskeid desinfitseerivaid salvrätte kaasas kannate.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!