Need on 10 hoiatavat märki, et Sul on vereringeprobleemid


Foto: Vereringehäirete sümptomeid on kerge ära tunda ja sellest artiklist saad teada, millised need on. Artikkel avaldatud: 03.07.2017, 13:43.

Vereringe võimaldab vere liikumist läbi keha, mis varustab olulisi elundeid hapniku ja oluliste toitainetega. Kui vereringlus on kuidagi halvenenud, võib see mõjutada organismis erinevate süsteemide ja organite õiget funktsiooni.

Kui probleem jäetakse ravimata, võib see kahjustada olulisi elundeid nagu süda, neerud ja aju ning võib lõppeda isegi surmaga.

Häiritud vereringlus on selliste probleemide peamine põhjus nagu ateroskleroos ja perifeersete arterite haigus. Rasvumine, diabeet ja südamehaigused võivad samuti tekkida häiritud ringlusest.

Alkoholi kuritarvitamine, kehv toitumine ja suitsetamine võivad teie ringlust halvendada. Hea uudis on see, et sümptomeid on päris raske mitte märgata. Selle õigeaegne kindlakstegemine ja algpõhjuse käsitlemine võib ringlust parandada ja juba tekkinud kahjustusi ravida.

Käte ja jalgade tuimus

Jäsemete tuimus on peaaegu alati halva vereringe tunnuseks. Käte ja jalgade tuimus võib olla tingitud ka kõrgest rõhust kätes ja jalgades, kokkusurutud närvidest, külma tundlikkusest ning magneesiumi ja B12-vitamiini puudusest.

Jalgade turse

Jalgade turse võib olla tingitud liiga paljust naatriumist, liiga pikalt ühes asendis istumisest, alatoitlusest, rasedusest, vananemisest või rasvumisest, kuid kui see kestab pikemalt, võib see olla tingitud kehvast vereringest.

Verevarustuse puudumine ei võimalda neerudel hästi toimida, põhjustades kudede vedelike akumuleerumist ja erinevate kehaosade turset. Kui Sul see probleem tekib, siis heida selili ja tõsta oma jalad südamest kõrgemale.

Väsimus

Vajaliku verevoolu puudumine tähendab, et keha ei saada piisavalt hapnikku ja toitaineid, mis häirib normaalset elundite funktsiooni. Selle tulemuseks on väsimus, õhupuudus ja valu lihastes.


Külmad käed ja jalad

Korrapärane ringlus tagab normaalse kehatemperatuuri. Kui verevool on nõrgenenud, ei suuda veri jõuda igasse kehaossa, muutes kõige kaugemad punktid, nagu sõrmed ja varbad külmaks. Sel juhul pead neid piirkondi hõõruma, et verevool taastuks.

Veenilaiendid

Häiritud verevool võib meie kehas veene keerdu ajada ja paisutada, põhjustades sellega veenilaiendeid ja muid kardiovaskulaarseid probleeme. Veenilaiendid asuvad tavaliselt jalgadel ja võivad olla sügelevad ning valulikud. Õnneks on need enamasti esteetilised probleemid, mida saab lahendada, kui kannad rõivaid, mis aitavad verevoolu parandada.

Nõrgestatud immuunsüsteem

Ebaõige verevool tähendab seda, et kehaosad ei saa olulisi toitaineid, mis mõjutavad immuunsüsteemi ja takistavad organismi võimet võidelda nakkustega. Kui immuunsüsteem on nõrgenenud, ei pruugi väikesed lõiked ja haavad paraneda õigel ajal ja õigesti. Verevoolu suurendamiseks pead rohkem ja sagedamini liikuma. 20-30-minutit jalutamist päevas on täiesti mõistlik.

Erektsioonihäired

Erektsioonihäirete peamine põhjus on reproduktiivsetes süsteemides ebaõige verevool. See võib põhjustada erektsiooni mittepüsimist ja võib olla seotud ateroskleroosiga. Kui Sul on erektsioonihäired, siis külasta oma arsti, et ta saaks hinnata, kas on suurenenud kardiovaskulaarsete haiguste oht.

Juuste väljalangemine

Vere ja toitainete puudumine peanahas põhjustab juuste väljalangemist. Selleks, et suurendada peanaha verevoolu, on soovitatav peanahka masseerida.

Lisaks juuste väljalangemisele võib ebaõige tsirkulatsioon põhjustada ka rabedaid küüsi ja kuiva nahka. Juuste väljalangemist võivad siiski põhjustada ka muud tegurid nagu geneetika, vananemine, suitsetamine, hormonaalne tasakaalustamatus, kilpnäärme talituse häired, peanaha infektsioonid jne.

Raske või pitsitav rind

Kui puudub piisav verevool, ei saa eeldada, et süda toimib hästi. Südame kehv töö võib põhjustada pingeid rindkeres, mis on tuntud kui stenokardia. Stenokardiat võib põhjustada ka rasvumine või ateroskleroos, mistõttu on soovitatav selle sümptomi puhul külastada oma arsti.

Naha värvimuutus või tsüanoos

Tsüanoos on naha värvimuutus, mida põhjustab madal hapniku sisaldus veres ja ebaõige vereringe. Sinu naha värvus võib muutuda tumedamaks ja võib olla sümptomitega kaasasündinud südamehaigus lastel. Sellest hoolimata on see märge, et pead koheselt arsti külastama.

Selleks, et oma vereringet parandada, peaksid olema füüsiliselt aktiivsem ja kontrollima stressi taset. Toitu tervislikult, väldi liiga palju alkoholi joomist, liiga palju soolase ja töödeldud toidu söömist ning loobu suitsetamisest.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!