Venemaal korraldatakse heategevuskontsert kurtidele, ametivõimud laiutavad käsi – meie naeruväärne idanaaber


Foto: Vene reiv metsas Adibasi dressidega. Sellised asjad käivad meie idanaabrite pool ja tavainimesed maksavad selle kõik kinni ning kõik on JOKK! Artikkel avaldatud: 12.05.2017, 11:41.

Venemaal äsja avatud heategevusorganisatsioon Vsego Prispvaivajut plaanis korraldada kurtidele heategevuskontserti, aga väga valju ja seda keset Belgorodi oblasti Gubkini linna ning sel põhjusel linnavõimud nii suurtele detsibellidele luba ei antud.

Raha kontserdi korraldamiseks sai Vsego Prispvaivajut sihtasutuselt Rossia Blagotvoritelnos (RB, analoog Eesti EAS-ile) ja seda summas 100 miljonit rubla (1.5 miljonit eurot).

Kontsert küll tühistati, aga Vsego Prispvaivajut raha tagastama ei pea, sest seaduste kohaselt, kui kontsert tühistatakse kolmandate isikute poolt (näiteks ei saa luba), siis tagastatakse allesjääv raha. Kahjuks alles ei ole enam midagi.

Kontserti peakorraldaja Aleksander Korfi sõnul soovisidki nad kõvemat mussi lasta, et vaegkuuljad midagigi kuuleks. «Meie ei ole süüdi, et linnavõimud ahistavad kodanikke ja rikuvad inimõigusi, ka kurtidel ja vaegkuuljatel on õigus kuulata kenasid meloodiaid ning meie tahtsime ainult head», selgitas Korf.

Juriidiliselt ei ole midagi teha, aga RB-i presidendi Tatjana Urodintska sõnul on tegu kindlalt planeeritud pettusega või siis pigem JOKK skeemiga, kus algusest peale sooviti sihilikult antud skeemiga raha välja petta.

Tema sõnul enam Vsego Prispvaivajut kontol pole sentigi, sest kontserdi korraldamiseks üüriti eritehnika ning lepingus oli kirjas, et tühistamise korral tuleb tasuda 100 miljonit rubla trahvi.


«Üllataval kombel ettevõte, kellelt tehnika üüriti, avati 2 päeva pärast meilt saadud rahade laekumist ning selle omanikuks on Tšetseeni päritolu Usman Norka,» selgitas Urodintska, lisades, et «Tegu on tuntud tankistiga, kes on ennegi osalenud mitmetes mastaapsetes rahapesu ning pettusskeemides üle Venemaa.» Lisaks iroonilisel kombel Usman Norka teenis aega Vene armees ja just tankistina.

Urodintska sõnul on neil ka kindlaid tõendeid pettuse kohta. Kui nad oleks tahtnud seda korraldada, siis nad oleks seda teha saanud. Tema endi sõnul linnavõimud ei oleks teinud midagi ning kui reeglina makstakse altkäemaksu, et mõni üritus toimuks, siis antud juhul neil kindlatele allikatele tuginedes on tõendeid, et siinkohal kontserti omanikud maksid ametivõimudele altkäemaksu, et nad luba ei annaks ja vaataks üle kehtivad seadused.

«Meil on kindlaid tõendeid, et võimudele maksti pistist või sunniti neid pistist võtma. Väga kummaline on ka asjaolu, et 4 päeva enne loa tühistamist oli linnapea haiguslehel, aga osade töötajate sõnul oli tal silm sinine ning esihammas väljalöödud,» kurvastas Urodintska.

Edaspidide probleemide lahendamiseks pidi heategevusorgaisatsioon oma põhikirja punkte muutma, et sääraseid pettuseid enam ei tekiks. Lisaks leiti veel, et samade juurtega ettevõtte plaanis selle suve lõpus korraldada pimedatele valgusfestivali, kus kasutatakse keelatud vilkuvat valgustust, mis tekitab epilepsia hooge ja juba oli ka neil esitatud taotlus 50 miljonile rublale. Ka sellele üritusele tõenäoliselt ei oleks luba antud ja oleks kasutatud analoogset skeemi.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!