Ära jäta kunagi veepudelit oma autosse kuumal päeval. Põhjus?


Foto: Ära jäta kunagi autos veepudelit päikese kätte, sest see võib auto põlema panna. Artikkel avaldatud: 03.08.2017, 12:23.

Kindlasti oled plastist veepudeli kuumal suvepäeval autosse jätnud, kuid nagu selgub, on see ohtlikum, kui enamik meist kunagi ette on kujutanud.

2017. aasta juuli alguses avaldas Power Company Idaho Power oma Facebooki lehel video, hoiatades kõiki ohu eest, mille võib kaasa tuua plastikpudelite jätmine autosse kuumadel päevadel.

Seda võib olla raske uskuda, aga see pudel võib tekitada tulekahju.

«Ma sõin oma lõunasööki istudes veoautos,» ütleb Dioni videos. «Järsku nägin silmanurgast tekkivat suitsu. Vaatasin ja nägin, et valgus kiirgas läbi veepudeli ja iste hakkas süttima.»


Selge veega täidetud ümmargune plastpudel võib toimida objektiivina, mis koondab päikeseenergiat ühele punktile, mis võib seejärel luua tohutu kuumuse ja õige materjali puhul ka selle süüdata.

«Me katsetasime seda uuesti ja mõõtsime kuumust ja… see oli väga kuum,» jätkab Dioni. «See oli piisavalt kuum, et hakata istmesse auku sisse põletama. See on midagi, mida sa tõesti ei oota, et veepudel süütab sinu istme.»

Me kõik teame, kui tähtis on hoida kuumade päevade jooksul ennast hüdreeritud, kuid igale poole me veepudelit kaasa ei tassi ja jätame selle autosse, kuid edaspidi on targem pudel päikese eest varju panna.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!