Peaaegu igaüks teeb neid 8 sisustamisviga. Nr 2 on eriti lihtne vältida


Foto: Kodu on meie kindlus, kuid nõuab ka palju hoolt. Järgnevast artiklist saad teada, milliseid vigu tehkse oma kodu sisustamisel. Artikkel avaldatud: 02.06.2017, 14:03.

Kui tegemist on kodu sisustamise ja kaunistamisega, on see maitse küsimus. Mis tundub ühele ilus ja elegantne, võib teisele tunduda igav ja maitsetu.

Meie oma kodu peaks olema koht, mis on meie kindlus ja kus meil on alati mugav, turvaline ja hea olla. Kuigi sisustamise osas puuduvad kindlad reeglid, siis on vigu, mida sisustamisel tehakse, aga mida enamasti ei märgata ega teata.

Allpool on toodud kõige tavalisemad sisustamisvead, mida on võimalik vältida ja nautida oma kodu veelgi rohkem.

1. Valgustus

Üks laest rippuv lamp võib anda toa jaoks piisava valgustuse, aga see ei pruugi ei tekitada toas piisavat õdusust.

Proovi lisada ruumi mõned põranda ja laualambid, et luua intiimsemat õhkkonda ja kasuta laelampi ainult siis, kui Sa tõesti seda vajad.

2. Seinavärv

Renditavates korterites ja majades on valged seinad üsna levinud. Kui koduomanikud tahavad oma kodusse värve, mis lisavad eluruumile meelolu ja hubasust, siis üürnikud ei näe sageli sellel mõtet ning mõnel juhul on see suur viga.

Võttes aega ja teha jõupingutusi, et anda oma seintele ja elamisele värvi, siis ei ole elu nii üksluine ja hall, eriti avaldab see mõju piirkondades, kus tihti ilm on hall ja sajune või on pikad talved. Värvid Sinu kodus tõstavad tuju ja turgutavad vaimu.

3. Halb struktuur

Tänapäeva kodud on muutunud avatumaks. Eraldi asuvad köök, söögituba ja elutuba on kadumas minevikku. See avatus võib olla kena, aga see esitab väljakutse mööbli paigutamisele.

Siinkohal on hea sobitada kokku sisustus ja kujundus ning luua eri tegevuste jaoks tsoonid, mis paistavad stiilsed ja maitsekad välja.

Ruumijagajad aitavad ka rohkem rõhutada vahet eri valdkondades ja mõned hästi paigutatud vaibad ning põrandalambid aitavad lisaks mõne ruumi määratlusele.

4. Liiga palju stiile

Isegi hästi organiseeritud tuba võib tunduda täiskuhjatud, kui seal on esindatud liiga palju stiile ja värve, mis tõmbavad tähelepanu.

Proovi valida toa jaoks üks stiil ja üks domineeriv värv ning lisada ainult asju, mis sobituvad muu olustikuga.


5. Sinu vajadused

Sinu kodu ei peaks ainult peegeldama Sinu isikupära, vaid ka Sinu vajadusi.

Kui Sul käivad harva külalised ja Sa sööd enamiku ajast oma eined köögis väikese laua taga, siis Sul ei ei ole vaja tohutusuurt söögilauda ja kas Sa tõesti tahad omada valget diivanit, kui Sinu kaks last alles eksperimenteerivad värvipliiatsite, värvide ja muude plekke tegevate ainetega?

Enne kui midagi omale elamisse ostma hakkad, on arukas alati maha istuda ja mõelda, miks Sa seda tahad ja kas Sul tõesti seda vaja on.

6. Pildid

Pildid ei tohiks rippuda üksi suurel seinal. Riputa pildid väikeste rühmadena – sellel on palju parem mõju. Riputades pildid laudade, kummutite või teleri juurde, on võimalik luua pilkupüüdvaid komplekte.

7. Magamistuba

Tavaliselt valitakse korteris või majas magamistoaks suurim ruum, kuid mõtle natuke järele. Magamistoas on tavaliselt voodi, riidekapp, paar öökappi ja kui me seal viibime, siis tavaliselt ainult magamiseks.

Kaalu magamistuba teha väiksemasse ruumi ja suur ruum kasuta mõnel muul otstarbel.

8. Koridor

Me pöörame erilist rõhku oma tubade sisustamisele, kuid väga tähtis element kodus on ka koridor.

Selle asemel, et lihtsalt kasutada seda kohta mantlite ja kingade prügilana, peame oma peasissekäigu hästi organiseerima ja et seal oleks palju nagisid, konkse ja riidepuid üleriiete jaoks ning piisavalt kohti jalanõude jaoks.

Pea meeles, et see on esimene koht Sinu kodus, mida inimesed näevad, kui nad Sulle külla tulevad, nii et proovi teha sellest hea esmamulje.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!