7 tõhusat vananemisvastast toitu, mis näitavad paremaid tulemusi, võrreldes teiste toiduainetega


Foto: See artikkel annab Sulle teada, millised on tõhusad vananemisvastased toidud. Artikkel avaldatud: 07.07.2017, 12:43.

Sinu toit mõjutab otseselt Sinu välimust. See mängib olulist rolli kuidas Sa vananed. Allpool on 7 toitu, mis aitavad Sul vananemist pidurdada ja noorem välja näha.

1. Arbuus

See suve lemmiktoit on täis lükopeeni. Lükopeen on antioksüdant, mis annab arbuusile ja tomatitele punase värvi ja aitab nahal vältida UV-kahjustusi.

2. Roheline tee

Roheline tee on ka kõrge antioksüdantide sisaldusega, mis kaitseb Sinu nahka vabade radikaalide vastu. Seal on palju polüfenoole, mis aitavad kaitsta kollageeni, mis on naha peamine valk.

3. Granaatõunad

Selle imelise puuvilja seemned on täis antioksüdante, nagu näiteks C-vitamiin, mis takistab naha vabade radikaalide neutraliseerimist, parandades jooni, kortse ja naha kuivust.


4. Rasvane kala

Rasvane kala sisaldab omega-3 rasvu, mis kaitsevad päikesepõletuse ja -kahjustuse eest. Lõhes, mis on üks populaarsemaid rasvaste kalade liike, on täiendav komponent, mis hoiab naha nooremana. See sisaldab karotenoidi nimega astaksantiin, mis parandab naha elastsust ja hüdratatsiooni.

5. Avokaado

Need puuviljad on kõrge oleiinhappega, omega-9 rasvadega, mis aitab naha välimisel kihil säilitada niiskust, et see oleks pehme ja elastne.

6. Tume šokolaad

Šokolaad sisaldab antioksüdante, mida nimetatakse flavanoolideks, mis kaitsevad nahka päikesekahjustuste eest. Pea meeles, et mida kõrgem on kakao sisaldus, seda kõrgem on flavanooli sisaldus, nii et vali söömiseks tume šokolaad, milles on vähemalt 70 % kakaod.

7. Tomatid

Tomatid pakuvad muljetavaldavat kasu tervisele, millest mitut võib seletada nende kõrge lükopeeni sisaldusega. Lükopeen kaitseb nahka kahjulike päikesekiirte eest. Tomatite küpsetamisel tervislike rasvadega, nagu oliiviõli, suurendab märkimisväärselt lükopeeni imendumist organismi.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!