9 igapäevast viga, mille tõttu vananed kiiremini. Kindlasti teed viga #5 ja enamasti ka #6.


Foto: Vananemine on paratamatu osa meie elust, kuid järgnev artikkel annab Sulle nõu, kuidas seda protsessi pidurdada. Artikkel avaldatud: 18.04.2017, 11:50.

Sinu nahk on esimene organ, kust vananemine välja paistab. Mida rohkem Sa hoolid oma nahast ja üldisest tervisest, seda paremini talud vananemisprotsessi.

Vananedes toimuvad meie nahas muutused – kollageeni kiud, mis on aluseks naha struktuurile, kaotavad oma elastsuse ja põhjustavad kortsud ning jooned. Seda paratamatut protsessi on võimalik aeglustada vältides neid igapäevaseid vigu.

1. Liigne naha koorimine

Enamik meist arvavad, et koorimine eemaldab surnud rakud. See on tõsi, kuid liigne koorimine muudab ka naha kuivaks ja kortsud tekivad kiiremini. Soovitavalt tehke 2 koorimist nädalas.

2. Suitsetamine

Peale negatiivse mõju südamele ja kopsudele ning vähiriskile kiirendab suitsetamine ka vananemist. Kortsud tekivad kiiremini, sest A-vitamiini ja naha niiskustase langevad.

3.Karmide puhastusvahendite kasutamine

Puhastusvahendid kuivatavad nahka ja see soodustab kortsude teket ning seetõttu on oluline valida looduslikke nahasõbralikke tooteid.

4. Päikesekaitsekreemi vältimine

Hiljutised uuringud on näidanud, et 70% naha vananemise põhjuseks on päikesekiired, mis tungivad läbi naha ja lõhuvad selle elastsuse struktuure ning seetõttu on oluline kaitsta nahka päikese eest õiget kreemi kasutades.

5. Vähene magamine


Kes kannatavad unepuuduse all, vananevad kiiremini, sest magades keha taastab ja puhastab rakke. Melatoniin on hormoon, mis aeglustab vananemist.

6. Vähene treenimine

Treenimine aitab uuendada ja noorendada rakke. Füüsiline aktiivsus parandab naha välimust, sest hapnik ja toitaineid jõuavad kiiremini verre.

7. Stress

Kui stress väljub kontrolli alt, tekitab see füüsilise ja vaimse kurnatuse. Stressi kontrollimine on väga oluline, sest see mõjutab eluea pikkust.

8. Keha puhastamine

Oluline on kehasse kogunenud toksiinidest vabanemine, sest see muudab naha elastseks ja säravaks.

9. Meigi eemaldamine

Meik tuleb enne uinumist kindlasti eemaldada, sest see takistab hapnikul nahale ligipääsu ja kiirendab vananemist. Öösel näonahk puhkab ja taastab rakke.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!