Naine peaaegu sureb rinnavähki… Siis tema poeg leiutab rinnahoidja, mis võib päästa miljoneid


Foto: Julian Rois Cantu oli vaid 13-aastane, kui tema emal diagnoositi juba rinnavähk teist korda, kuid ta leiutas rinnahoidja, mis tuvastab rinnavähki ja võib aidata millioneid naisi maailmas. Artikkel avaldatud: 07.06.2017, 12:47.

Rinnavähk on haigus, millest on mõjutatud paljud naised üle kogu maailma. Kuigi surmad on alates 1989. aastast vähenenud, kaotavad siiski paljud naised selle haigusega võideldes oma elu.

Rinnavähk on ravitav, aga see sõltub, kui kaugele vähk on arenenud. Väga tähtis on, et haigus avastatakse varajases staadiumis ning siinkohal peame tänama noort poissi Julianit, kes leiuta midagi, mis aitav rinnavähki avastada.

Julian Rois Cantu oli vaid 13-aastane, kui tema emal diagnoositi juba rinnavähk teist korda. Mõte kaotada oma ema, mõjus teismelisele väga raskelt ja ta teadis, et peab selles suhtes midagi ette võtma.

Julian, kes on nüüd 18-aastane, leiutas rinnahoidja, mis tuvastab rinnavähki ja võib aidata miljoneid naisi maailmas.

«Diagnoos tuli liiga hilja. Minu ema kaotas mõlemad rinnad ja peaaegu kaotas ka oma elu,» räägib Julian.


Õnneks Juliani ema võitis võitluse vähiga, kuid ta pidi ohverdama oma mõlemad rinnad. See kogemus andis Julianile suurepärase idee.

Kui Julian oli 17-aastane, lõi ta firma nimega Higia Technologies, mille eesmärk on päästa nii palju naiste elusid kui võimalik.

Julian leiutas rinnahoidja, mis tuvastab rinnavähi märke juba varases staadiumis. Läbi 200 sisseehitatud sensori, mis suudavad tuvastada muutusi naise rindades, jälgib seade ka kandja rindade tervist. Naised pääsevad andmetele ligi rakenduse kaudu.

Vaata allpool olevast videost, mida veel Julian räägib selle rinnahoidja kohta:

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!