Kui Sa märkad seda oma nahal, võib Sul olla vähk. Siin on 7 hoiatavat märki, kuidas Su keha sulle märku annab.


Foto: Järgnevast artiklist saad teada, milliseid hoiatavaid märke Sulle Sinu keha annab, et Sul võib olla vähk. Artikkel avaldatud: 12.06.2017, 11:34.

Vähk kõigis selle vormides on laastav haigus. Teatud tüüpi vähi puhul ei teki mingeid ilmseid sümptomeid, kuid on teisi märke mida tasub jälgida.

Allpool on 7 muutust kehal, mida ei tohi ignoreerida. Mida varem haigus avastatakse, seda paremad on eduka ravi võimalused.

1. Sagedased haavandid ja nahakahjustused

Kui Sul on sagedased haavandid ja kahjustused nahal, võivad need olla märgiks mitut liiki vähile, sealhulgas naha-, suu- või suguelundite vähile.

Inimestel, kes põevad psoriaasi, on tõenäolisem arenema mõni haruldane vähivorm kui ülejäänutel.

2. Sinu väljaheide on teistmoodi, urineerimine on põletavalt valulik

Kui Sul esinevad sageli kõhulahtisus või seedeprobleemid, võib see olla märk käärsoolevähist. Kui urineerimine on põletavalt valus, võib see olla märk eesnäärme- või põievähist.

3. Sünnimärgid või tedretähnid on muutnud kuju

Seda tuleb võtta väga tõsiselt. Kui sünnimärgid või tedretähnid ei ole enam sümmeetrilised ja on muutunud laiemaks või paksemaks ning on ka valusad, siis peaksid Sa kohe pöörduma dermatoloogi poole, et need eemaldada ja jälgima tekkivaid põletikke.

4. Märkad ebatavalist verejooksu

Kui veri ilmneb uriinis või väljaheites või kui köhid, siis pead pöörduma arsti poole niipea kui võimalik.


5. Sa kannatad kõhuvalu või düsfaagia käes

Seedeprobleemid võivad olla suhteliselt kerged, kuid mitte siis, kui sellega kaasneb kõhuvalu ja düsfaagia – neelamisraskused. Kui see juhtub, võib see olla märk seedetrakti vähist.

6. Sa leiad endalt ebahariliku tüki või muhu

Kui Sa leiad oma rinnas tüki või muhu, võib see olla märk rinnavähist, eriti kui kaasnevad veel ka muud sümptomid nagu nahapunetus või märjad nibud.

Pärast 50. eluaastat peaksid kõik naised iga kuni kahe aasta tagant regulaarselt läbima sõeluuringu ja halba ei teeks enda rindades muhkude otsimine.

7. Krooniline väsimus, minestamistunne ja ebatavaline kaalulangus

Jälgige oma üldist tervislikku seisundit, see aitab märgata immuunsüsteemi nõrgenemist. Kui Sa tunned ilma kindla põhjuseta meeletut väsimust, minestustunnet või hakkad liiga kiiresti kaalu kaotama, siis tasub arsti juurde tervisekontrolli minna, et põhjused välja selgitada.

Pea meeles, et vähi varajases staadiumis avastamine on väga oluline, sest raviga saab kohe pihta hakata ja see võib päästa Sinu elu!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!