raha eest õnne

Öeldakse, et raha eest ei saa õnne osta, aga kas see on tõsi? Viimaste uurimuste põhjal on see ainult pool tõtt – raha teeb õnnelikumaks, aga seda ainult teatud summani.

Ameerikas läbi viidud uuringute põhjal on suurema palgaga inimesed tunduvalt õnnelikumad. Heaolu ja õnnelikuse osakaal tõuseb märgatavalt kuni 75 000 dollarilise aastapalgani (ca. 55 000 eurot aastas/4600 eurot kuus). Edasine palgatõus ja lisapreemiad inimest enam nii palju ei mõjuta.

Põhjuseks on see, et 75 000 dollarit on piisav, et lubada omale täisväärtuslikku elu. Ei pea elama palgapäevast palgapäevani, tekivad uued võimalused ning jääb raha säästmiseks või investeerimiseks. Vähem teenivad inimesed on rohkem stressis ja peavad muretsema rohkem homse päeva pärast.

Suurema kui 75 000 dollarit aastas teenivate inimeste võimalused samas enam nii järsult ei tõuse. Nad võivad osta luksusvilla, jahi või viimase BMW tippmudeli, aga elukvaliteedi vahe ei ole enam nii suur võrreldes inimesega, kes teenivad 75 000 või inimesega, kes teenib näiteks 12 000 dollarit (8600 eurot – Eesti keskmine palk) aastas.

Kuna uurimus viidi läbi ameeriklaste seas, siis välja toodud maagiline summa ei kehti igal pool. Olenevalt riigi majanduslikust olukorrast, hindadest ja palgatasemest, võib see summa piirkonniti erineda.

Mis on sinu arvamus – kas raha eest saab õnne osta? Kui jah, siis milline peaks olema sinu unelmate aasta/kuupalk, et tunda ennast rahulolevana ja õnnelikuna?

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!