Kui Sa märkad endal neid 6 sümptomit, siis tegutse kiiresti, sest Su elu võib olla ohus


Foto: Sellest artiklist saad teada, milliste sinikate ja muhkude puhul viivitamatult kontrolli tuleb minna. Artikkel avaldatud: 26.07.2017, 11:31.

Kõik teavad sinikaid ja kuivanud vereklompe, mis on tekkinud mõne trauma tagajärjel. Need on tüütud ja mõnikord tekitavad ebamugavust, kuid nende pärast Sa ei pea muretsema liiga palju.

Kuid mõned klombid on midagi muud kui ohutud. Need võivad põhjustada südameinfarkti, insulti ja muid raskeid terviseprobleeme. Kui Sul on alljärgnevad sümptomid, siis parem pöördu arsti poole, mida varem, seda parem.

1. Paise või muhk mõnel Sinu jäsemel

Paise seespool võib olla tromb või klomp, mis võib mõjutada vereringet, vähendada hapniku kogust, mida olulised elundid saavad ja isegi põhjustada südameatakki või insulti.

2. Valu jalgades

See on tihti märk trombist, eriti kui valu tundub krambina.

3. Punased triibud nahal

Verevalum võib tekkida pärast endale sisselõikamist või mõne trauma tagajärjel, aga kui Sa näed punaseid triipe nahal, mis on veeni all, siis pole see normaalne nähtus ja Sa pead viivitamatult konsulteerima oma arstiga.


4. Valu rinnus, kui hingad sügavalt sisse

See võib viidata klombile kopsudes, mis võib viia kopsuemboolia tekkeni. Kui hingamine on valulik, on alati hea mõte tegutseda kiiresti ja minna kontrolli.

5. Hingeldamine

Kui sügavalt hingata on raske, võib see samuti viidata trombile kopsudes. Rõhuv tunne rinnus, südamepekslemine või peapööritus tähendab viivitamatut abi otsimist.

6. Seletamatu köha

Kui Sul tekib äkiline põhjuseta köha, siis kontrolli oma pulssi. Kui see on ebatavaline ja kindlasti kui see on kombineeritud mõne eespool nimetatud sümptomiga, pöördu viivitamatult arsti poole.

Keegi ei taha tunduda hüpohondrikuna või kogu aeg muretseda, kuid nende 6 sümptomi puhul võib nendesse mitte tõsine suhtumine olla Sinu elu ja surma küsimus.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!