See poiss sündis kahe näoga ja sai juba 13-aastaseks


Foto: Tres Johnson sündis siia ilma äärmiselt haruldase haigusega, mis jättis tema näole eluohtliku deformeerumise. Artikkel avaldatud: 26.06.2017, 13:35.

Kui Tres Johnson sündis, ei andnud arstid talle palju ellujäämislootust. Väike poiss sündis siia ilma äärmiselt haruldase haigusega, mis jättis tema näole eluohtliku deformeerumise. Nüüd avaldas tema ema poisi vastuolulise ja inspireeriva loo.

Brandy ja Joshua Johnson Missourist ootasid oma kolmanda lapse sündi ja valisid selleks ka lapsele väga sobiva nime – Tres. Kui nende poeg sündis, teadsid nad kohe, et midagi on valesti ja arstide diagnoos jätsid nad ahastusse.

Tres sündis topeltnäoga – tema silmad on laialt eraldatud ja ninasõõrmed poolituvad selliselt, et tal on kaks nägu. Enne Tresi oli seda haigust diagnoositud ainult 36 korral ja mitte ükski nendest ei jäänud ellu, sellepärast ei andnud arstid ka Tresi vanematele erilist lootust.

Koljuosa deformatsioon avaldas survet Tresi ajule, mis mõjutas ka tema kognitiivseid võimeid. Arstid ennustasid, et ta ei õpi rääkima ega korralikult kõndima, kuid Tresi vanemad lootsid, et kui arstid eksisid juba lapse ellujäämisega, siis võivad nad ka selles suhtes eksida.

Kahjuks ei olnud kõigil Brandy ja Joshua’ga sarnast nägemust ja nad arvasid, et laps ei peaks sellise deformatsiooniga elama, kuid õnneks vanemad ei kuulanud neid südametuid inimesi.


Aastate möödudes avastati veel, et Tres kannatas ka epilepsia all. Halvematel päevadel kannatas ta 400 epilepsiahoo all ja arstid ei teadnud, kuidas tema seisundit ravida. Tema vanemad uurisid lahendusi ja leidsid midagi, mida arstid ei suutnud. See oli avastus, mis Tresi elu täielikult muutis: kanepiõli!

Tänu sellele õlile paranes lapse tervis hüppeliselt. «Ma tegin palju uuringuid ja esimesel nädalal kasutades kanepiõli, langesid tema krambihood alla 40. Tema kognitiivsed võimed paranesid ja tema kaal suurenes pea kaks korda. Ta kasvab pidevalt, on tugevam ja targem. Kanepivõli kasutamine on parim otsus, mida ma kunagi teinud olen,» selgitas Tresi ema.

Vaatamata negatiivsele prognoosile on Tres juba suur võitja ja sai hiljuti 13-aastaseks.»

«Ma lõpetasin loendamise kui palju kordi meile öeldi, et Tres’ile ei ole palju antud, kuid nüüd ma ignoreerin neid ja keskendume ainult ühele päevale korraga,» jätkas ta.

Perekonnal on GoFundMe leht, kus nad annetusi võtavad. See innustab nägema, kuidas Brandy, Joshua ja Tres keelduvad loobumast ja oma raskustest hoolimata pereelu täielikult naudivad. Tres on võitleja ja tema ja tema perekond on näidanud, et seal, kus on lootust, on võimalik ka elu!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!