Isa ei lahku ema magamistoa ukse juurest. Põhjus selleks on südantlõhestav.


Foto: Jon'i abikaasa Marci pidi vähktõve kiiritusravi tõttu isolatsioonis olema, kuid mees armastab oma naist nii väga, et on talle igal moel haigusega võitlemisel toeks ja istub selleks ka naise toa ukseavas. Artikkel avaldatud: 23.11.2020, 1:24.

Kui paar seisab Jumala palge ees ümbritsetuna perest ja headest sõpradest ning ütlevad igihaljad sõnad «nii haiguses kui tervises», siis loodab igaüks, et need kaks kogevad ainult head tervist. Kahjuks ei ole elu alati nii helde.

Keegi ei ole ettevalmistunud selleks, kui lähedasel diagnoositakse tõsine haigus. Kõik, mida selles olukorras teha saab, on teha kõik selleks, et kallist inimest toetada, armastada, temast hoolida ja loota, et kõik läheb paremuse poole ning haigus taandub.

Siiski on eriti raske nende haiguste puhul, mis on ohtlikud ja isegi surmavad ka haige lähedastele. Kui keegi on pandud haiguse tõttu isolatsiooni, siis võib inimene muutuda väga üksildaseks ja raske on tunda ennast armastatuna.

Samuti on see emotsionaalselt väga valus neile lähedastele, kes hoitakse oma haigest lähedasest eemal. Mackenna Newmani internetti lisatud pilt, kuidas tema vanemad saavad hakkama, kui ema oli vaja eraldada nende kodus, sulatab südameid kogu maailmas.


2015. aasta oktoobris diagnoositi 49-aastasel Marci Newman’il kilpnäärmevähk. Kiiritusravi on osa tema ravist ja see nõudis tema isoleerimist pikaks ajaks.

Marci abikaasa ja Mackenna isa, 45-aastane Jon, ei suuda oma naisest eemal olla ja otsustas olla naisele ravi ajal nii lähedal ja nii palju toeks kui võimalik. Jon peab naise isoleerituse tõttu istuma selleks naise toa ukseavas.

Mackenna rääkis, et varasemalt istus isa väljas, teiselpool ema tuba, tooliga akna all ja rääkis emaga läbi avatud akna.


Pilt tema ema jumaldavast isast on kulutulena läinud internetiavarustesse kui tingimusteta armastuse sümbol. Mackenna on üllatunud, et ta on saanud nii palju tähelepanu, sest tema vanematele on see igapäevane ilmne armastus ja nad on vastu pidanud kõik tõusud ja mõõnad.

Marci tunneb kindlasti oma abikaasa armastust ja kiindumust iga päev, sest Jon käib temaga kaasas igal arsti vastuvõtul, igal vereanalüüsil, igal operatsioonil ja igal kiiritusseansil.

Mackenna ütleb, et ta õppinud väärtustama oma vanemate armastust ja näeb kõrvalt, milline on tõeline teineteisele pühendumine.

Marci ravi on tulemusi andnud ja vähkkasvaja on suudetud eemaldada, kuid ta peab regulaarselt tervisekontrollis käima, et haigus tagasi ei tuleks.

Naine loodab naasta tagasi oma töökohta kuuenda klassi õpetajana nii kiiresti kui võimalik.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!