Tanja Robakova

Tanja Rõbakova, 25-aastane Peterburis elav venelanna kaalus tippajal 106 kilogrammi ning tema enda sõnade kohaselt ei olnud tal ühtegi sõpra just suure kehakaalu pärast. «Ülekaal võttis mu enesekindluse. Koolist koju jõudes nutsin ja ei tahtnud enam tagasi minna,» meenutab Tanja toonaseid aegu.

Pöördepunkt toimus üle kolme aasta tagasi, kui tal oli elu kõige hullem õhtu. «Ma olin nii üksik ja nutsin. Isegi ükski mu sõber ei rääkinud minuga. See oli pöördepunkt – otsustasin end muuta.»

3,5 aastaga Tanja kaotas üle poole kehakaalust – kokku 54 kilogrammi, kaaludes nüüd 52 kilogrammi. Oma imelisest muutumisest postitas fotod Instagrami ja videod Youtube keskkonda ning temast sai internetistaar.

Praeguseks tal on üle 280 000 jälgija Youtubes ning üle 180 000 fänni Instagramis. Lisaks on teda näidatud korduvalt kohalikus kui rahvusvahelises televisioonis ning kirjutatud lugematu arv lugusid online-väljaannetest.

107 KILOGRAMMI

1

Selline nägi Tanja Rõbakova välja, kui kaalus 106 kilogrammi. Ülekaalulisus mõjus laastavalt tema enesekindlusele ja seetõttu oli tal väga vähe sõpru.

IMELINE MUUTUMINE

2

Ta kaotas üle poole oma kehakaalust – kokku 54 kilogrammi, kaaludes nüüd 52 kilogrammi. Positiivne tagasiside taastas ta enesekindluse, tekkisid sõbrad ning isegi need, kes teda toona mõnitasid, palusid vabandust ja kiitsid Tanjat.

INTERNETISTAAR

3

Ta postitas muutumisest fotod Instagrami ja videod Youtube keskkonda. Nüüd on tal üle 270 000 jälgija Youtubes ning üle 170 000 Instagramis. Lisaks on teda korduvalt näidatud nii kohalikus kui ka rahvusvahelises televisioonis ning temast on kirjutatud lugematu hulk lugusid erinevates online-väljaannetes.

OPERATSIOONID

4

Tanja ei eita, et sellise välimuse saamiseks tuli teha ka mõningad operatsioonid. Pärast nii suurt kaalukaotust tuli eemaldada inetu ja rippuv nahk.

VALED SÖÖMISHARJUMUSED

5

Tanja süüdistas oma ülekaalulisuses valesid söömisharjumusi, mida juurutati juba väiksena. Ta ei olnud pärit rikkast perest, aga toidulaual oli väga palju ülekaalulist põhjustavaid toite.

ENNE & PÄRAST

enne-ja-parast

Vasakul kaalub Tanja 106 kilogrammi ning paremal 52 kilogrammi. Kokku kaotas 3,5 aastaga 54 kilogrammi.

JULMUS

7

«Lapsed on nii julmad, eriti kui erined teistest ning seepärast ma ei saanudki omale sõpru»

ATRAKTIIVSUS

8

Nüüd on Tanja kena ja lummav ning eeskujuks ja iidoliks paljudele. Ta postitab endast fotosid oma Instagrami kontole, kus on tal üle 180 000 fänni.

DIEEDID

9

Pärast mitmete dieetide proovimist, kontakteerus Tanja toitumisnõustajaga, kes aitas tal koostada kava ning nii kaalu langetada.

ESIMESED SAMMUD

10

Ta loobus suhkrust, mitmetest töödeldud õlidest ning paljudest küpsetitest, nagu näiteks sai, koogid, pirukad. Lisaks käis kolm korda nädalas kohalikus järves ujumas.

ÕPETUSED

11

Nüüd Tanja on sertifitseeritud toitumisnõustaja, kes jagab oma kogemusi ja teadmisi teistele.

INETU PARDIPOEG

12

«See on minu «Intetu pardipoja» lugu,» naeris Tanja. Ta loodab, et tema kaalulangetamise teekond on nii motivatsiooniks kui õpetusteks teistele.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!