Millal on talverehvid kohustuslikud? Millal tuleb talverehvid alla panna?


Foto: Naastrehvid. Eestis on talverehvid ehk naastrehvid kohustuslikud alates 1. detsembrist ja seda kuni 1. märtsini. Artikkel avaldatud: 22.11.2020, 4:18.

Millal tuleb talverehvid alla panna ? Millal on talverehvid kohustuslikud ja/või lubatud?

Eestis on talverehvid ehk naastrehvid kohustuslikud alates 1. detsembrist ja seda kuni 1. märtsini. Kohustuslikud on küll alates 1. detsembrist, aga kasutada võib varem alates 15. oktoobrist ja kuni märtsi lõpuni (31. märts) välja.

Ainult erandina võib väga talviste tee – ja ilmastikuolude korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Reeglina kui tekib naastrehvide kasutamise erand, siis sellest antakse teada meedia kaudu. M+S, M.S. või M&S tähistusega lamellrehvidega on lubatud liigelda kogu aasta jooksul.

Kui palju maksavad talverehvid?

Olenevalt velje suurusest, talverehvi tootjast ja kvaliteedist on hinnad vahemikus 35 eurost kuni 200-300 euroni välja.

Rehvi valikul peab olema rehv alati kindlamini mõõdus kui suvine, sest liiga kitsas talverehv ei ole piisavalt jäik, liiga lai hakkab uisutama ja liiga kõrge ei mahu koopasse ära.

Talverehvide kasutamise kohustus naaberriikides

Lätis: naastrehve võib kasutada 1. oktoobrist kuni 1. maini ning talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.
Leedu: naastrehvide võib kasutada 1. novembrist kuni 10. aprillini ning talverehvid on kohustuslikud 10. novembrist kuni 1. aprillini ja seda ainult autodele, mille mass on üle 3,5 tonni.
Poola: naastrehvide kasutamine on keelatud ja talverehvide kasutamine on vabatahtlikd. Sealjuures tuleb silmas pidada, et naelrehvide kasutamise puhul on karistuseks rahatrahv ning edasi sõitmiseks on vajalik rehvid koheselt sobivate vastu vahetada.
Rootsi: talverehvid on kohustuslikud detsembrist kuni märtsi lõpuni. Sealjuures mustri sügavus peab olema vähemalt kolm millimeetrit.
Soome: talverehvid kohustuslikud 1. detsmebrist kuni 28. veebruarini. Ilma naastudega talverehviga võib sõita aastaringselt. Naastrehve tohib kasutada alates 1. novembrist kuni 31. märtsini ning halbade ilmastiku – ja teeolude korral võib olla kasutatav aeg pikem.
Venemaa: talverehvide kasutamine on vabatahtlik

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!