facebook

Tänapäeval Facebooki kasutamine on sama harjumuspärane nagu hommikune hammaste pesu või lahkudes koduukse lukustamine. Isegi võib öelda, et sotsiaalmeediast on saanud asendamatu elu osa ja Facebooki konto omamine on sama loomulik kui telefoninumbri omamine.

Seega peaksime ühe enam mõtlema Facebooki õigesti kasutamise peale. Meil kõigil on sõpru, kes postitavad Facebookis liiga palju või täiesti tarbetuid teadaandeid. Seda võiks võrrelda tuttavaga, kes helistab iga väiksema mure või tähtpäeva puhul, valimata kellaaega. See on häiriv ja lõppeb ignoreerimise või isegi telefoninumbri blokeerimisega. Facebookis oleks analoog postituse peitmine ning halvemal juhul sõbralistist välja viskamisega.

Vältimaks sõprade ja tuttavate häirimist, toome lugejateni kuus tegevust, mida Facebookis teha ei tohiks või mille tegemine tuleks koheselt lõpetada. Kui Sind häirib lisaks alltoodud tegevustele veel mõni, siis jäta oma kommentaar. Kõik tegevused on välja toodud suvalises järjekorras.

Sind kutsutakse mängima Facebooki mänge, millest sa ei ole huvitatud

Sõber või tuttav kutsub liituma mänguga Diamond Dash või soovib hirmsalt just sinu abi porgandite kasvatamisel FarmVille mängus. Kindlasti on see paljudele tuttav, aga samas väga tüütu ja häiriv olukord.

Seega, kui mängid Facebookis mänge, siis palun jäta teised rahule – kes soovib, see liitub ise. Samuti ära jaga mängudes saavutatud tulemusi oma seinale: mitte kedagi ei huvita su tulemused.

Kasutajad, kes postitavad oma seinale ilmateateid või ülevaateid hetke ilmast

See on väga häiriv, kui postitad oma seinale ilmateate või veel hullem tood ülevaate hetkel olevast ilmast. Sõbrad, kes elavad sinuga samas piirkonnas, nad teavad, mis ilm väljas on ja kes ei ela, neid ei huvita, kas just sinu akna taga paistab päike või mitte.

Sama punkti alla käivad ka iseenesest mõistetavate sündmuste ja tegevuste postitamine. Näiteks ei ole vaja oma staatuses märkida, kes võitis Eurovisiooni või 1. jaanuaril 2011. postitati, et oh meil nüüd euro. Väga vajalik ja värske uudis?

Kasutajad, kes postitavad pilte enda valmistatud toitudest

Sa võid olla suurepärane kokk, aga toit ilma maitsmiseta on sama mõttetu kui revolver ilma padruniteta.

Seega ära jaga oma valmistatud sööke. Erandiks ei ole ka eksootilised, aga siiski laialt kättesaadavad söögid nagu näiteks sushi.

Liiga palju laste pilte

Loomulikult on lapsed tähtsad ja iga sinu sõber või tuttav võiks teada, et oled nüüd hoolas lapsevanem. Aga ühelt maalt jookseb siiski piir ning ei ole mõtet postitada oma lapsest pilti või staatuse uuendust iga päev, nädal või kuu.

Jah, lapsed kasvavad väga kiirelt, aga väga väheseid huvitab tuttava lapse iga arenguetapp. Selle jaoks on blogid, mitte Facebook.

Armunud paarid, kes elavad armuelu ka Facebookis

Leidsid elu armastuse? Õnnitlen! See on väga tore, aga paraku suhtesse ei ole vaja rohkem inimesi kui sina ja sinu väljavalitu.

Seega lõpeta postitamine kingitud või kingituseks saadud lilledest, kingitustest, südamega kaunistatud tortidest ja muust sellisest.

Su sõbrad ja tuttavad on su üle juba õnnelikud, aga nad ei jõua sind kogu aeg õnnitleda ning ühelt maalt su postitused muutuvad häirivaks.

Argipäeva tegevused

Ei ole mõtet jagada ega anda teada igast oma argipäeva liigutusest. See ei huvita peaaegu mitte kedagi, et sa oled täna väsinud või tööl on igav või sööd lõunat töökaaslasega või käisid jälle jõusaalis.

Samuti jätab enamus kasutajaid külmaks, kui sa teed Facebookis “check-ini” igakord, kui satud tasuta WiFi levialassevõi külastad mõnda meelelahutusasutust.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!