Sünteetiline alkohol lubab alatiseks lõpetada kõik pohmellid


Foto: Sünteetiline alkohol on nagu tavaline alkohol, aga ei tekita pohmelli ja muid vaevusi, mis alkoholiga kaasnevad. Artikkel avaldatud: 12.05.2017, 13:10.

Kuigi teaduslikult ei ole tõestatud, et on olemas alkoholi, mis ei tekitaks pohmelli, tegeletakse selle katsetamisega ikkagi.

“Alchosynth’i” looja David Nutt, kes on Londoni kolledži professor, ütleb, et joogil on olemas kõik alkoholile iseloomulikud tunnused, kuid sellega ei kaasne iiveldus, suukuivus ja peavalu nagu pohmelliga.

«Sellest saab teha väga häid mohhitosid,» ütles Nutt The Independent’ile.

Nagu tavalises alkoholis, nii ka sünteetilises alkoholis aktiveerib kemikaal mitmed neurokemikaalid nagu dopamiin, kuid väldib soovimatuid kõrvaltoimeid nagu pohmell ja koordinatsioonihäired.


Tuleb märkida, et Nutt vallandati UK raviminõukogu juhi nõuniku kohalt 2009 pärast seda, kui ütles, et LSD ja ecstasy on vähem ohtlikud kui alkohol ja juhtides tähelepanu, et rohkem on hobuse seljast kukkumise surmasid kui ecstasy surmasid.

Veebruaris käivitati UK-s kampaania sünteetiliste narkootikumidega võitlemiseks ja pole selge, kas “alcosynth” keelatakse uue regulatsiooniga.

Praegu testitakse kahte versiooni “alcosynth’i” kaubanduslikuks kasutamiseks ja Nutt ütles The Independent’ile, et ta soovib, et sünteetiline alkohol asendaks tavalise alkoholi täielikult aastaks 2050.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!