Need harjutused aitavad Sul silmanägemist teravdada


Foto: Silmalihased vajavad samamoodi treeningut ja massaži nagu muud meie kehas olevad lihased. Järgnev artikkel annab praktilised harjutused ja nõuanded, kuidas silmi treenida. Artikkel avaldatud: 08.05.2017, 14:48.

Meditsiini arusaamade järgi meie keha nõrgeneb ja muutub haavatavaks kui me oma lihaseid ei kasuta. Nii nagu jalgade ja kätelihased vajavad treeningut, vajavad seda pidevalt ka silmalihased, et need korralikult toimiksid.

Allpool on toodud harjutused ja nõuanded, mis tugevdavad silmalihaseid ja parandavad seeläbi ka nägemist.

Ära koorma liiga oma silmi tööga, eriti kui pead töötama arvuti või nutiseadmetega. Iga 2-3 tunni tagant sule oma silmad 5 minutiks ja lase neil puhata.

Proovi neid 16 harjutust, mis on toodud all pildil, sest need on väsinud silmalihastele hea treening.

Kui kannad prille, võta need aega-ajalt eest ära ja vaata asju ilma nendeta, et mitte oma silmi liialt prillidest sõltuvaks teha.

Tee oma silmadele õrna massaaži pisikeste ja pehmete ringjate liigutustega, kasutades oma keskmist ja nimetissõrme. Survesta õrnalt punkte 1 kuni 6, mis on toodud allpool oleval pildil.

Kui lähed õue jalutama, siis aeg-ajalt keskendu kaugemal asuvatele objektidele, et oma silmalihaseid pingutada.


Joo päevas klaas värsket porgandimahla või söö värsket riivitud porgandisalatit, sest porgandis leiduv beetakaroteen aitab parandada silmanägemist. Lisa mahlale või salatile paar tilka oliivõli, sest keha omandab siis beetakaroteeni paremini.

Pese oma silmad enne magamaminekut ja kohe peale ärkamist sooja veega mustusest puhtaks.

Praktiseeri iidset India meditatsioonipraktikat Trataka, kus pead fokusseerima oma nägemise mingile väikesele objektile näiteks nagu küünlaleek.

Võtke sisse mõnus meditatsiooniasend ja paigutage põlev küünal enda ette umbes väljasirutatud käe kaugusele ja silmade kõrgusele.

Keskendu küünlaleegile, ära pilguta silmi, salvesta see pilt oma mällu ja sule silmad.

Keskendu sellele mälupildile 10 minutit. Selle tulemusena sinu vaim puhkab ja silmad suudavad hiljem paremini objekte salvestada vähem väsimata.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!