Lapsehoidja paneb lapse turvatooli magama, kuid mõne aja pärast imik sureb. Kellelgi pole aimu, kuidas see võimalik on!


Foto: 11-nädalane Shepard Dodd suri traagiliselt pärast seda, kui ta oma turvaistmesse pandi. Artikkel avaldatud: 17.08.2017, 13:37.

11-nädalane Shepard Dodd suri traagiliselt pärast seda, kui ta oma turvaistmesse magama pandi. Surm oli küll õnnetus, aga seda juhtub tegelikult palju sagedamini kui peaks. Shepardi vanemad seisavad nüüd kindlalt selle eest, et sellist tragöödiat ei juhtuks enam kunagi ühegi teise lapsega.

Väike poiss oli oma litsentseeritud lapsehoidjaga kodus. Kui laps hakkas lõunauinakut tegema, pani lapsehoidja ta nohu pärast turvaistmesse, kuna arvas, et vesise ninaga on tal püstises asendis parem magada.

Kuna poiss ei olnud liikuvas sõidukis, siis jättis lapsehoidja tal rihmad lahti. Beebi jäi magama ja tema pea langes rinnale, mis sulges ta hingamisteed. Kuna ta oli nii väike, siis ei olnud tal kaelalihastes niipalju jõudu, et oma pead üles tõsta ja ta suri lämbumise tagajärjel.

Tema vanemad avaldasid loo meedias, et vältida teistel lastel sellesse jubedasse surma suremist.


Seda, mis juhtus Shepardiga, nimetatakse asendis lämbumiseks. Imikutel ei ole tugevaid kaelalihaseid, et hoida oma pead püsti, nii et kui nad ei ole korralikult turvaistmesse rihmadega kinnitatud, võib nende lõug vabalt langeda rinnale ja katkestada õhuvarustuse.

Laste turvaistmed on mõeldud laste kaitsmiseks autos autoga sõites, kuid need võivad tõepoolest kujutada endast ka ohtu, kui väikelapsed ei ole korralikult sinna kinnitatud ja kontrollitud.

Ali ja Derek Dodd teevad nüüd tõhusat lobitööd, et tutvustada imikute uusi ohutuid unestandardeid ning hoiatada vanemaid asendis lämbumisohu eest.

Ali ja Derek Dodd tõstavad inimeste teadlikkust lootuses, et selline asi ei juhtuks enam kunagi ühegi teise lapsega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!