«Inimmadu» teismeline, kes põeb rasket haruldast haigust, loodab Euroopa imeravimile


Foto: Shalini Yadav sündis harvaesineva nahahaigusega, mis paneb ta välja nägema nagu «inimmadu». Artikkel avaldatud: 27.09.2017, 15:46.

Indias elav 16-aastane Shalini «inimmadu» Yadav peab ööpäevas 24 korda vannis käima ja oma nahka niisutama, et see ei kõvastuks ja elastne oleks.

Shalini vahetab oma harvaesineva seisundi tõttu nahka iga 6 nädala tagant. Raske haigus ei võimalda 16-aastasel poisil ilma kepita kõndida ja oma jäsemeid sirgu ajada.

Tema pere on nii vaene, et nad ei suuda talle mingit spetsiaalset ravi võimaldada, et leevendada tema vaevusi. Kohalikud annetusekogujad on pidanud läbirääkimisi haiglatega üle kogu maailma ja on nüüd kokkeleppe saavutanud ühe Hispaania haiglaga, kes on nõus tüdrukut tasuta ravima.

Ta ütles: «Ma olen väga põnevil, et me läheme Hispaaniasse. Ma olen näinud seda kohta India telesaates – nüüd ma saan seda ise oma silmaga näha.»

Arstid on Shalini’l diagnoosinud Erythroderma, põletikulise nahahaiguse, mida tuntakse ka «punase mehe sündroomina», kuid ei ole suutnud seda ravida.

See põhjustab naha muutumist ketendavaks ja helvesteks ning Shalini vahetab alates oma sünnist nahka iga 45 päeva tagant.

Ta peab ööpäevaringselt iga tunni tagant vees ligunema ja iga 3 tunni tagant oma nahka kreemiga niisutama, et vältida naha kuivamist.


Tema lootusetu ema Devkunwar ütles: «Ma tunnen ennast nii abituna, kui ma näen tema nahka maha tulemas, põhjustades sellega mu lapsele piinavat valu. See haigus ei tapa teda kohe, vaid järk-järgult. Mul pole aimugi, kuhu minna ja kellega konsulteerida.»

Shalini kaks õde Sejal, 15 ja Price, 8 on normaalsed ilma ühegi komplikatsioonita.

Tema isa Rajbahadur, igapäevane palgatöötaja, ütles: «See on tõesti kurb, et ta ei ole normaalse nahaga sündinud. See on sarnane raskele põletusele pealaest jalatallani.»

Teda ravitakse tasuta Malagas, Virgen de la Victoria piirkondlikus ülikooli haiglas.

Rajbahadur lisas: «Olen väga tänulik kõigile, kes seda ravi minu tütrele Hispaanias võimaldavad. Ma soovin südamest, et mu tütar saaks elada normaalselt elu.»

Arstid ütlevad, et pärast ravi peaks Shalini saama oma jalgu ja käsi sirutada ning ilma kepita kõndida saama.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!