Arstid olid jahmunud, kui nad avastasid mehe verisest jalast midagi ootamatut


Foto: Arstid olid jahmunud, kui mehe verisest haavast sisalik neile vastu vaatas. Artikkel avaldatud: 28.08.2017, 12:13.

Seanan McGuire Põhja-Californiast on edukas fantaasiaromaanide autor. Kui ta oli noorem, töötas ta täiskohaga loomade varjupaiga EMO-s, kus tema erialaks olid roomajad.

Sageli toodi neile sisalikke ja madusid, kelle omanikud võtsid nad endale suure õhinaga, kuid pidid siis roomajatest loobuma, kui nad mõistsid, kui palju nende eest hoolitsemine aega võtab.

Ühel päeval sai McGuire kõne kohalikust erakliinikust. Murelik hääl teises otsas ütles: «Meil on siin mees, kellel on jala sees sisalik.»

McGuire arvas esiti, et ta kuulis valesti, kuid kui teisel pool toru seda uuesti korrati, siis oli see ilmselgelt roomajate spetsialisti juhtum ning tema ja tema meeskond suundusid kliinikusse.

Kui nad saabusid, viidi nad mehe juurde, kes oli pikali ja tema jalg oli üleni verine ning näos oli valugrimassid. Ta oli ümbritsetud mitmete arstide ja meditsiiniõdedega, kes olid ühtaegu nii šokeeritud kui ka lummatud.

Loomapäästjad olid segaduses. Milles oli probleem? Miks keegi mehe haava ei ravi? Kus oli sisalik, kellest neile räägiti?

Kõik nende küsimused said vastuse, kui hetk hiljem hakkas väike sisaliku pea haavast välja kerkima ja ümbritsevaid pealtvaatajaid ähvardavalt põrnitsema.

«Võta see ära,» ütles üks arst. «Ta üritas ühte õde hammustada.»


Varsti said päästjad selgituse selle kohta, mis juhtus. Mees oli käinud keelatud alal telkimas ja ärkas öösel, kui väike alligaator tema telki oli tulnud ja jala peale roninud. Mees sattus paanikasse.

Mees haaras noa ja tahtis sisalikku torgata, kuid lõi mööda ja tekitas endale jalga sügava haava.

Kui mees noa välja tõmbas, järgis sisalik oma instinkte ja tegi seda, mida ohu puhul tavaliselt, ta puges lähimasse auku. Antud juhul siis mehe jalas olevasse haava sisse ja võttis sisse kaitsepositsiooni.

Seanan läks haavatud mehe juurde ja tervitas väikest sissetungijat laheda tervitusega, kuid sai vastu tigeda «shhhhhh»”.

Ta hakkas oma sõrmi provotseerivalt sisaliku ees liigutama ja see plaan töötas nagu õlitatult. Sisalik haaras tal sõrmest ja Seanan tõmbas kiiresti käe ära ning sai niimoodi sisaliku mehe haavast välja.

Päästjad nimetasid sisaliku «Bowie’ks» ja panid selle hoolikalt transpordikasti. Haigla töötajad ja haavatud mees tänasid päästjaid nende abistamise eest.

McGuire soovib nüüd, et keegi oleks võinud seda päästeoperatsiooni filmida, kuid see lugu läheb ajalukku vanal viisil: seda räägitakse ja räägitakse uuesti.

Bowie elas veel kuus aastat varjupaigas ja tema elu oli väga õnnelik. Ja mees, kes ennast nii rumalalt torkas, sai loodetavasti terveks.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!